Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Taşıt kredisine kimler başvurabilir?

Alacağınız otomobilin sıfır kilometre mi, ikinci el mi olacağına, modeline, rengine ve fiyatına karar verir vermez yapmanız gereken işlerden birisi de uygun koşullarda taşıt kredisi almaktır.

Taşıt kredisi almak için ne yapmak gerekir?

Kredi alabilmek için öncelikle “Taşıt kredisine kimler başvurabilir?” sorusunu doğru bir şekilde cevaplamak gereklidir. Başvurularınızın bankanız tarafından incelenmesi ve sonrasında kabul görmesi içinse 18 yaşını doldurmanız, yani reşit olmanız ilk şart. Ayrıca belli bir gelirinizin olması, bu geliri belgelendirebilmeniz ve kredi başvurusu için gerekli belgeleri doldurmanız gerekiyor. Tüm bu işlemlerin ardından, taşıt kredisi için başvurunuzu belirlediğiniz bankaya yapabiliyorsunuz.

Taşıt kredisi alırken kredi notunuza dikkat edin!

Otomobil kredisi vermek için bankaların baktığı en önemli konu, başvuru yapan kişinin kredi notu ve gelir durumudur. Kredi notu sorgulama sistemi sizlerin bankadan talep ettiğiniz kredi ile ödeme kapasiteniz arasında ilişkiyi kuran teknolojik bir sistemdir. Almış olduğunuz kredileri ve kredi kartlarınızın ödemelerini düzenli bir şekilde yapıyor olmanız kredi notunuzu da arttırmakta, yapacağınız başvuruların olumlu sonuçlanmasını kolaylaştırmaktadır.

Bankalar araç kredisi talep ettiğinizde bu kredinin belli bir oranını, ki bu oran yüzde 70-80’e çıkabilmektedir, kredi olarak ödemektedirler. Dolayısıyla almak istediğiniz araba için bankanın verdiği kredi tutarı, gelirinizin üçte birini geçmemelidir. Bu oran krediyi rahatlıkla ödemenizi mümkün kılarken, kredi almanızı da daha kolay hale getirir.

Düşük maliyetli kredi almak için nelere dikkat edilmeli?

Sıfır km. araçlar ve ikinci el otomobiller için düzenlenen taşıt kredisi, öncelikli olarak kredinin kullanılacağı bankaya, kullanılacak kredi miktarı ve banka faiz oranına göre değişkenlik gösterir. Bunların yanında aracın markası, bu markanın banka ile anlaşmasının olup olmadığı ve ikinci el araçlarda aracın yaşı, taşıt kredisini belirlemektedir.

Taşıt kredisi kullanmadan önce, en uygun taşıt kredisi için doğru bankanın hangisi olduğu sorusuna doğru cevabı bulmanız önemlidir. Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, TEB ve İş Bankası gibi bankaları karşılaştırarak seçiminizi yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Araç kredisi söz konusu olduğunda bankalar farklı faiz oranları, taksitlendirme seçenekleri, masraf indirimleri ile ürünlerini sunuyorlar. Bu açıdan bankaların, taşıt kredisi dosya masrafı oranlarını, masraf indirimi yapıp yapmadıklarını, düşük faizli taşıt kredisi almanın koşullarını, taşıt fiyatının tamamına kredi olanağı olup olmadığını incelemek gerekiyor. Bankaların ve bankalarla anlaşmalı kimi araç markalarının taşıt kredisi kampanyası yaptığı dönemlerin ise araç alımı için özellikle avantaj sağladığını, bu kampanyaların ekonominize katkı sağlayacağını ifade etmek gerekiyor.

Yeni eklenen ilanlar