Yükleniyor

LPG Montajı - Dönüşümü

LPG Montaj/Dönüşüm Hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 10 Saat

LPG’nin diğer yakıtlara göre pek çok pratik ve çevresel avantajı vardır. Verimli ve güvenli olması bunların başında gelir. LPG montajında dikkat edilmesi gerekenler sistem parçalarının yeni ve standartlara uygun olmasıdır. Montajdan sonra düzenli olarak LPG filtre bakım ve değişimi düzenli olarak yaptırılmalıdır.
LPG montaj işlemine, motor bölmesinin açılması ve akü ile aracın bağlantısının kesilmesi ile başlanır. Manifold nozullarının montaj yapılacağı monifold tamamen sökülür. Nozulların takılacağı deliklerin yerleri belirlenir ve deliklerin eğimlerinin doğru olmasına dikkat edilir. Deliklere diş açtıktan sonra manifold nozullarına bir damla yapıştırıcı sürerek manifolda takılır. Manifold nozullarını taktıktan sonra onaylı gaz hortumları kelepçe kullanılarak sabitlenir. Manifold sinyalinin alınıp alınmayacağı yerler belirlenir. Map sinyali kelepek gövdesinin ilk girişinden delinir. Deliğe diş açıldıktan sonra bir miktar yapıştırıcı sürülerek rekor özenle takılır. Motor kapasitesi ve hp gücüne bağlı olarak enjektörün üzerine monte etmek için uygun enjektör rekorları seçilir. Ölçüler rekorların üzerine basılı rakamlarla belirtilmektedir. Manifold yerine monte edilir ve gaz hortumlarının hepsi aynı hizada kesilir. Rekorlar enjektöre takıldıktan sonra enjektör manifolddan gelen gaz hortumlarına takılır. Regülatör montajının radyatör seviyesinin üzerinde veya fana yakın olmamasına özen gösterilir. Regülatör ve enjektör arasına gaz filtresi takılır ve filtrenin yönünün doğru olmasına dikkat edilir. Su hortumları regülatöre takıldıktan sonra regülatör kaporta üzerine monte edilmiş sabitleme desteğine takılır. Multivalften gelen bakır boru regülatörün gaz girişine takılır. Elektronik kontrol ünitesi kolay ulaşılabilmesi ve aynı zamanda sudan korunması için uygun bir yere takılır. Tesisat yolcu bölmesine alındıktan sonra benzin ve gaz değişimini mümkün kılan yakıt seçici anahtar aracın içinde uygun bir yere takılır. Tesisatın tüm bağlantıları tamamlanır ve enjektör soketleri üzerlerindeki numaralara göre takılır. Tüm bağlantılar yapıldıktan sonra sigorta takılır. Tankın üzerindeki multivalfin gerekli bağlantıları sağlandıktan sonra muhafaza kapağı kapatılır. LPG tankına, lpg dolumunu sağlayan dolum ünitesini, aparatları da kullanılarak uygun bir yere montajı yapılarak sabitlenir.
Montaj işleminden sonra yapılması gereken kalibrasyon kontrolüdür ve fatura kesildikten sonra 1 ay içerisinde LPG ruhsata işletme tamamlanmış olmalıdır.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

 1. Yakıt tasarrufu sağlar
 2. Çevre dostu bir işlemdir

Yapılan İşlemler

 1. Akü ile araç bağlantısı kesilir
 2. Manifold sökülür
 3. Delikler açılır ve nozullar takılır
 4. Gaz hortumları sabitlenir
 5. Kelepek gövdesi delinir
 6. Rekor takılır
 7. Manifold monte edilir ve gaz hortumları kesilir
 8. Rekorlar enjektöre takılır
 9. Gaz filtresi takılır
 10. Su hortumları regülatöre takılır
 11. Regülatör sabitleme desteğine takılır
 12. Bakır boru gaz girişine takılır
 13. Elektronik kontrol ünitesi takılır
 14. Sigorta takılır
 15. Muhafaza kapağı kapatılır
 16. LPG dolum ünitesi sabitlenir
 17. Kalibrasyon kontrolü yapılır

LPG Montajı - Dönüşümü Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

LPG Montajı - Dönüşümü hizmeti veren undefined işyeri bulundu

LPG Montajı - Dönüşümü İşyeri