Yükleniyor

Seramik Kaplama

Aracı çizilmelere ve dış etkilere karşı koruyacak seramik kaplama hizmeti

1250 TL' den başlayan fiyatlarla

Ortalama hizmet süresi 1 Gün

Seramik kaplama klasik cila ve parlatma işlemine göre daha kaliteli ve uzun süreli sonuç veren bir işlemdir. Çeşitli metallerin ve maddelerin birleşiminden oluşan bu ‘seramik’ adı verilen kaplama araç boyasını parlatmak ve çiziklere karşı önlemek için kullanılır. Nano teknoloji sayesinde üretilen bu ürün çok serttir ve ona çizilmeye dayanıklılık özelliğini veren de budur. Klasik boya koruma işleminden en büyük farkı da burada ortaya çıkmaktadır.
Seramik kaplama işlemi gerçekleştirilmeden önce aracın dış kısmının zarar görmemiş mükemmel bir yüzeye sahip olması, dış yüzey temizliğinin yapılmış olması ve gerekli durumlarda pasta-cila işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Örneğin; bu işlemler yapılmayıp aracın üzerinde bir reçine kalıntısı ile seramik kaplama yapıldığında, yapılan kaplama o reçineyi de koruma altına alacaktır. Bu sebeple ön işlemlerin eksiksiz, dikkatle gerçekleştirilmesi ve yüzeyin kusursuz olması yapılan kaplama için çok önemlidir. Seramik kaplamanın dikey hareketlerle ışıklı bir ortamda uygulanması da dikkat edilmesi gereken ayrı bir olaydır.
Seramik kaplamanın sertliği kadar esnekliği de çok önemlidir. Eğer çok sert ve esnek olmazsa dolaylı olarak boya da sertleştiğinden boyada çatlama oluşabilir. Seramik kaplamanın kalınlığı açısından optimum değer olarak belirtilen bir kalınlık yoktur ama 0,06 mm bazı kaynaklarda ideal kalınlık olarak açıklanmıştır.
Seramik kaplama ömrü veya seramik kaplama garanti süresi için kesin bir tarih yoktur. Aracın nerede kullanıldığı, hangi koşullarda kullanıldığı ve hangi malzemeler ile kaplama yapıldığı gibi birçok faktör bu konularda etkilidir. Seramik kaplama fiyatları da aynı şekilde yapılan işlemlere ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

  1. Aracın yüzeyinin uzun süre parlak kalır.
  2. Aracı çiziklere ve sürtmelere karşı korur.

Yapılan İşlemler

  1. Dış yüzey temizliği yapılır.
  2. Leke ve çizik giderme işlemleri yapılır.
  3. Işıklı ve oda sıcaklığında bir ortamda sınırları belirlenen bölgelere ürün dikey hareketlerle uygulanır.
  4. Her bölgeye uygulamadan sonra 20 dk. beklenir ve mikrofiber bez ile silinir.
  5. Uygulama tamamlandıktan sonra araç bir günlük bir dinlenme sürecine alınır. Bu sürede araca hiçbir uygulama yapılmamalıdır.

Seramik Kaplama Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Seramik Kaplama hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Seramik Kaplama İşyeri