Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

En uygun taşıt kredisi nasıl seçilir?

2İkinci el otomobiller ya da sıfır km. araçlar arasından tercih yaparak ayaklarınızı yerden kesecek araca karar verdikten sonra, yapacağınız en önemli şey en uygun taşıt kredisi için araştırma yapmaktır. Hangi bankadan, hangi koşullarda, kaç taksitle kredi kullanacağınız, araç maliyetinizi de belirleyecektir.

En uygun taşıt kredisini seçmek için ne yapmalı?

En uygun araç kredisi için öncelikle, alım sırasında ödeyeceğiniz peşinatı belirlemeniz gerekmektedir. Hiç peşinatsız otomobil kredisi edinme olanağınız ne yazık ki bulunmamaktadır. Almak istediğiniz aracın en az yüzde 30 ödemesini peşin olarak yapmanız gerekiyor. Ancak peşin ödeme sonrası kalan bedel için kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Ödeyeceğiniz peşinatı ne kadar yüksek tutarsanız, ödeyeceğiniz otomobil kredisi için o kadar az faiz bedeli ödersiniz. Yine kredi ödemeleri ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken koşulların başında taksit sayısı gelmektedir. Taksitlendirmeyi ne kadar kısa vadeli yaparsanız, uygun faiz oranları ile kredi edinme şansınız artmaktadır.

Bankaların kampanyalarına dikkat edin

Düşük faizli taşıt kredisi için Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, TEB, İş Bankası gibi önemli pek çok banka ile araç markaları arasında gerçekleşen taşıt kredisi kampanyaları mutlaka incelenmelidir. Bu kampanyalar ile büyük ekonomik avantajlar sağlamak mümkün olabilir. Sıfır faizli kredi olanakları ya da masraf indirimi yine bu kampanyalarla olanaklı hale gelebilir.

Doğru hesaplama önemli!

Taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce, “En uygun taşıt kredisi nasıl seçilir?” sorusuna yanıt verebilmek için, taşıt kredisi hesaplama yöntemleri ile bankalar arasında kıyaslama yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Yapacağınız hesaplamalarda aylık ödemeniz gerek miktarı belirlemeniz, gelirinizle uyumlu bir ödeme planı yapabilmeniz için oldukça önemlidir. Toplam taşıt kredisi ödeme miktarınızı hesaplarken, aylık ödeme miktarınızın ve faiz ödemesinin yanı sıra, taşıt kredisi dosya masrafı, komisyon ve ek masrafları dahil etmeniz gerekiyor. Kasko ve sigorta masrafları da yine maliyet artırıcı ödemeler arasında görünüyor. Her banka için çekmek istediğiniz kredi miktarı, kredi masrafları ve faiz oranının değişkenlik göstermesine neden olabiliyor. Bankalar talep edilen kredi koşullarına uygun olarak ek belge, teminat, kefil isteme, faiz oranlarını ve ek masrafları değiştirme haklarını saklı tutarak belirledikleri şartları öne sürebiliyor.

Tüm bu veriler ışığında ortaya çıkacak ödeme tutarları, sizi en uygun taşıt kredisi seçeneğine götürecek ve ayaklarınızı yerden kesmeniz için ihtiyacınız olan aracı edinmenizi sağlayacaktır.

Yeni eklenen ilanlar