Hizmet Teklifi AlAraç SatShell V Power Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Taşıt kredisi şartları nelerdir?

İkinci el veya sıfır km. araç satın almak isteyen herkesin öncelikle öğrenmek istediği “Taşıt kredisi şartları nelerdir?” sorusunun yanıtıdır. Tüketiciler istenen şartları  yerine getirdikleri müddetçe, taşıt kredisi almak için başvurdukları bankalardan olumlu cevap almaları mümkündür.

Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir? Taşıt kredisi almak için, öncelikle iş yerinizde en az 6 aylık bir süreyi doldurmuş olmanız gerekir. Otomobil kredisi için başvururken yeterli çalışma süresi çok önemlidir. Eğer bu süreden daha az bir zamandır çalışıyorsanız ama yine de kredi için başvurmanız gerekiyorsa, bu durumda daha önce uzun süreli çalıştığınız bir iş yeri varsa, bankaya bu durumunuzdan mutlaka bahsetmelisiniz. Bu çözüm yolu da sizin için uygun değilse, bir diğer yol, maaşınızı aldığınız bankadan kredi talep etmeyi denemek olacaktır.

Devam Eden Bir Borcunuz Var mı?

Taşıt kredisi başvurusu sırasında devam eden borcunuz varsa, bu durum kredi almanızı epey zorlaştırabilir. Hatta kredi alamamanızın sebebi olabilir. Bu nedenle eğer devam eden borcunuz varsa, ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmiş olmaya dikkat etmelisiniz. Kredi başvurusu süreci boyunca borç ve ödeme geçmişiniz son derece önemli olacaktır. Bankalar ödemelerinizi aksatmamış olmanıza önem verirler. Bu nedenle ödemelerinizi / taksitlerinizi zamanında gerçekleştirmeye dikkat etmelisiniz.

Sıfır mı, İkinci El mi?

Almak istediğiniz kredi türü, alacağınız otomobilin sıfır araç ya da ikinci el araç olmasına göre değişiklik gösterecektir. Her iki kredi türü için bankalar farklı yollar izleyebilirler. Örneğin ikinci el araç kredisi, bankadan bankaya çeşitlilik göstermekle birlikte, genellikle 5 yaşındaki araçlara kadar verilmektedir. Ancak bazı bankalar bu sınırı 8 yaşa kadar çıkarabilmektedirler. Başvururken bu detaya da dikkat etmelisiniz.

Hangi Evraklar Lazım?

Bu şartların ne kadarını yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız, kredi almaya o kadar yakınsınız demektir. Bu özelliklerin yanı sıra bankaların sizden talep edecekleri bazı belgeler vardır. Denizbank, Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası gibi bankaların genel olarak başvuru sırasında istediği belgeler şöyle sıralanabilir: Başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı, satın alınacak otomobile ilişkin proforma fatura, serbest çalışanlar için vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu yanınızda olmalıdır. Ücretli çalışanlar için gelir belgeleri, şirket sahipleri için şirketin mali durumunu ve ortaklık yapısını gösteren evraklar, emekliler için hesap cüzdanı, gayrimenkul geliri beyan edenler için, tapu aslı ve fotokopisi gerekmektedir.

Bazı bankalar gelir beyan edemeyenlere ve ev hanımlarına da kredi verebilmektedir. Ancak bu durum bankadan bankaya ve güncel kampanyalarına göre farklılık gösterebileceğinden banka temsilcilerinden detaylı bilgi almak mümkündür.

Yeni eklenen ilanlar