Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Silindir Kapağı Contası Nedir?

 

Silindir kapağı contası, silindir bloğu ile üst kapak diye tabir edilen eksantrik yuvasının olduğu bölümün arasına konulan, ince lastik yapılı malzemeden yapılmış parçaya denilmektedir. Silindir kapak contası, otomobilin motor bloğu ve silindir kapağının birbirine montajı sırasında, iki parça arsında boşluk oluşmaması için kullanılan dolgu malzemesi görevindeki parçadır.

Silindir kapan contası yanarsa, otomobilinizin motoru ciddi zararlar görebilir. Silindir kapak contası yanarsa, motorunuz ilk çalışmalarda zor çalışacaktır. Bunun sebebi piston yuvalarında su dolmasıdır. Diğer bir arıza ise aracın çekişten düşmesi ve egzozdan su gelmesidir. Son olarak ise motorunuzu harareti soğutma gerçekleşemeyeceği için sürekli yükselir. Bu durumda silindir kapak contasının yandığı anlaşılır.

Silindir kapak contasının yandığını yukarıda sayılan belirtiler gerçekleştiğinde anlamak mümkündür. Genellikle hararetin sürekli yükselmesi ve düşmemesiyle birlikte anlaşılan silindir kapak contası yanması, motora ciddi zararlar vereceğinden acilen değiştirilmesi gereklidir.

Yeni eklenen ilanlar