Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

EBS Nedir?

 

EBS (Electronic Breaking System) yani elektronik fren sistemi anlamına gelmektedir. EBS sistemi frenlemede mümkün olan en iyi kontrolü sağlar, içinde fren kumanda sistemi, ABS ve ASR’yi bulunduran tek bir elektronik sistemde entegre edilmiştir.

Elektronik kumanda sisteminin konvansiyonel pnömatik sistemlere göre avantajları daha kısa tepki süreleri ve fren mesafeleri olup bu sayede yolda daha yüksek bir emniyet sağlanır.

 

Sürücünün araçtan istedikleri ve aracın davranış şekli sürekli olarak ESP tarafından kontrol edilir. Bunlar arasında bir dengesizlik varsa ESP devreye girer. ESP arka planda devamlı faal durumdadır. Fakat önemli ve kritik durumlarda devreye girer.

Araç hızlı bir şekilde seyir halinde iken önüne engel çıkarsa ya da oldukça keskin bir viraja girerse, arabanın burnu düz bir doğrultuda kaymaya başlar. Direksiyonun döndürüldüğü yöne araba gitmeyecektir.

Bu durumda teker hız algılayıcıları, ön tekerin kontrolden çıktığını anlar, ESP algılayıcılar ise sürücünün gitmek istediği yön ile arabanın gitmekte bulunduğu yön arasındaki farkı algılar. Sürücü sağa gitmek istiyorsa sağ arka tekere ESP fren uygular. Bu sayede arabanın burnu gitmek istenen yöne doğru düzelir.

Yeni eklenen ilanlar