Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Çarpışma Önleme Sistemi Nedir?

Araçların 30 KM ve üzerine çıkması ile birlikte devreye giren bu sistem, öndeki araçları da takip altına almaya başlar ve sürüş mesafesi ile alakalı olarak seçenekleri dikkate alarak sürücüyü uyarmaya başlayan bir sistem olarak da ön plana çıkmaktadır.

Yardımcı, yine multimedya ekranını kullanarak sürücüye bu konuda en iyi şekilde uyarmaktadır. Görsel ve sesli olarak uyaran bu sistem, aynı zamanda şoför dikkat takip sistemi ile de birleştiğinde son derece güven odaklı ve kaza riskini en aza indiren sistemlerden birisi olarak da ciddi şekilde dikkat çekmektedir. Nitekim sistemin öncelikli amaçlarından birisi de diğer araçlara çarpma riskini azaltmaktır. Seyir halinde iken genellikle önünde seyreden aracı takip eden ve sürücü ile öndeki aracın takip mesafesini ciddi şekilde dikkate alan sistemlerden birisidir. Sürücü hızını ve öndeki aracı algılayarak güvenlik sınırlarının aşılması ya da tehdit haline gelmesi durumlarında sürücüyü uyarmaya başlayan gelişmiş bir sistem olarak dikkat çeker.

Bu sistem, sürücüyü multimedya ekranı kullanarak öndeki araç ile olan mesafeyi ve hız durumunu yapay zeka mantığı ile hem görsel hem de sesli olarak uyarır. Dolayısı ile arkadan çarpma risklerine karşı ciddi anlamda güvence altına almış olacağı gibi riskten uzak bir seyahat geçirmeyi sağlamaktadır.

Yeni eklenen ilanlar