Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araç Bagajı Nedir?

Bagaj kısaca, bir aracın depo alanıdır. Bu depoda, bavul dışında yedek ayakkabıdan, mangala, yedek lastikten tamir setine bir çok yük taşıyabilirsiniz. . Bagaj genellikle aracın arka tarafında bulunmaktadır. Fakat bazı araçlarda motor da aracın arka tarafında bulunabiliyor. Bu gibi durumlarda ise, bagaj aracın ön tarafında bulunmaktadır. Aracın ön tarafında bulunan bagaj genelde daha küçük bir alana sahiptir. Bunun sebebi ise, ön tarafta bulunan çamurlukların arka tarafa nazaran daha geniş olmasıdır. Aracın ön lastiklerinin manevra ve virajlara girebilmesi için, daha fazla rahat alana ihtiyacı vardır. Kombi araçlarda ise, bagaj arka koltukların en sonunda bulunur. Daha fazla alana ihtiyaç duyulduğunda, arka koltuklar katlanarak daha geniş ve büyük eşyaların taşınabilmesi mümkün hale gelir. Limuzin bagajları ise yolcu kabinin arkasında bulunur.

araç bagajı nedir ?Bagaj Alan Genişliği

Bagaj alanı litre ölçüsüyle bildirilir. Ortalama bir aracın bagaj alanı 200-600 litre civarındadır. Kombilerde arka koltuklar katlandığı taktirde bu alan 3000 litreye kadar çıkabilir. Otomobil sanayi birliğinin getirmiş olduğu bir uygulama standardına göre bagaj volümleri belirlenmiştir. Bunun için 20cm x 10cm x 5cm lik bir prizma kullanılmakta. Söz konusu prizmanın kapasitesi tam 1 litre olduğundan, bagaj alanları kolayca ölçülebiliyor.

Bagajlar genelde kaydırmaz bir halı ile döşenmiştir. Böylelikle, sürüş esnasında eşyaların sağa sola kayması engellenmiş olur. Bazı araçlarda ise bagaj fileleri bulunmaktadır. Yine aynı şekilde bu filelerde eşyaların sürüş anında kaymamalarını sağlar. Bagajınızda her zaman bulundurmanız gereken, ilk yardım çantası, uyarı üçgeni, trafik çantasıdır. Bagajın karanlıkta da yüklenmesi veya yüklerin boşaltılması düşünülerek, aydınlatma düşünülmüştür. Daha yeni araçlarda 12 voltluk bir piriz de bulunmakta. Bu sayede mini soğutucular bulundurulabilir.

Yeni eklenen ilanlar