Yükleniyor

Marşpiyel Düzeltme

Aracın Marşpiyel Düzeltme Hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Marşpiyel, yere çok yakın bir bölgede olduğundan asfalt taşlarından, en ufak sürtmeden ve kazalardan dolayı çok kolay zedelenebilir. Bu zedelenmeyi boyasız göçük düzeltme işlemiyle düzeltebilirsiniz. Kaporta göçük düzeltme işlemlerinde en çok tercih edilen uygulamalar vakumla çekme ve masaj yöntemidir. Vakumla çekme uygulamasını yapmak için marşpiyeliniz plastikten yapılmış olmamalı ve marşpiyeliniz sonradan boyanmış olmamalıdır.
Bu işlem için gereken malzemeler vantuz, silikon tabancası ve çekme aletidir. Bu malzemeler göçük düzeltme seti adı altında satılır. Silikon tabancasın içine silikon koyulup fişe takılır, bu sırada alkollü bir bez yardımıyla göçük oluşan bölge silinir. Vantuzların altına da silikon sıkılır. Göçüğün genişliğine göre vantuz sayısı artırılabilir. Vantuzlar göçük yüzeye yapıştırıldıktan sonra kurumaları için bir müddet beklenir. Ardından çekme aleti vantuzlara yerleştirilir ve çekme işlemiyle göçüğün basınç sayesinde yavaşça düzelmesi sağlanır. Bu işlemin ardından yüzeye yapışan silikon, alkol ve aseton yardımıyla ya da silikon çıkarıcı spreylerle yüzeyden çıkarılır. Bu uygulamadan sonra yüzeyde herhangi bir şişme olursa tıktık ve çekiçle yüzeye küçük vuruşlar yapılarak şişkinlik giderilebilir.
Marşpiyeli zedelenen araçlarda arka kapı ve arka çamurluk gibi bölgelerde de zedelenme yüksek oranda görülüyor. Bu sorunları gidermek için de arka kapı sacı düzeltme ve arka çamurluk düzeltme uygulamaları sıkça yapılan uygulamalar arasındadır. Marşpiyel düzeltme işlemini diğer düzeltme işlemlerinde olduğu gibi işin ustalarına bırakmak hem teknik ve kullanış olarak hem de görüntü olarak daha iyi sonuçlar sağlar.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Marşpiyel Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Marşpiyel Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Marşpiyel Düzeltme İşyeri