Yükleniyor

Arka Kapı Sacı Düzeltme

Aracın arka kapı saçı onarım işlemi

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Saat

Araç kapıları, özellikle kazalarda oldukça hasar alan bölgelerdendir. Kaza gibi birçok nedenden dolayı araç kapılarınızda düzeltilmesi gereken göçükler oluşmuş olabilir ve aracınıza boya sürüp değerini düşürmek yerine boyasız göçük düzeltme işlemiyle sorunu halletmek isteyebilirsiniz. Bu durumda boyasız arka kapı sacı düzeltme işlemi yaptırabilirsiniz. Kaporta göçük düzeltme uygulamasının birkaç ana yönteminden biri olan vakumla çekme yöntemi en çok tercih edilen yöntemdir. Bu işlemde önemli olan vakumlama işlemi yapılacak yerin sonradan boyanmamış olmasıdır, aracınız boyanmışsa bu uygulaması sırasında aracınızın boyası zarar görebilir. Dolayısıyla bu uygulamayı tercih etmeniz pek sağlıklı olmaz.
Bu işlem için göçük düzeltme setine ve yüzeyi temizlemek için alkollü beze ihtiyaç vardır. Birçok göçük düzeltme seti olduğundan hepsinde farklı aşamalar olabilir fakat temel mantık aynıdır. Setlerin çoğundan silikon tabancası bulunur. Silikon tabancası fişe takılır, bu esnada silikon sıvılaşana kadar alkollü bezle vakumla çekme yapılacak bölge iyice temizlenir. Silikon hazır hale geldiğinde setin içinde bulunan vantuzların altını silikon sıkılır ve göçüğün merkezine yapıştırılır. Eğer sorunlu alan büyükse birden çok vantuz kullanılarak aynı uygulama yapılabilir. Silikonun yüzeye yapışmasını beklemek önemlidir, bunu anlamak için elle vantuzun sıcaklığına bakılır. Sonrasında vakumla çekme aletiyle göçüğün ihtiyacı kadar basınç uygulanır. Bu işlem de bittiğinde yüzeyde kalan silikon, alkol ve aseton karışımı ya da silikon çıkartıcı spreylerle çıkartılır. Şişen bölgeler olursa tıktık ve çekiç yardımıyla bu sorunu da ortadan kaldırılır.
Bir çok kişinin bu tarz kazalarda ve zedelenmelerde kapı boyama ya da arka çamurluk düzeltme uygulamaları da yapmaları gerekebilirken, eğer böyle bir sorununuz yoksa aracınızı boyamadan da düzeltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Düzeltme uygulamaları hassas davranılması gereken uygulamalardır. Dolayısıyla teknik bilgi ve tecrübesi olmayan kişilerin bu uygulamayı yapmaması ve araçlarını bir ustaya teslim etmeleri tavsiye edilir. Aksi takdirde daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Arka Kapı Sacı Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Arka Kapı Sacı Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Arka Kapı Sacı Düzeltme İşyeri