Yükleniyor

Arka Çamurluk Düzeltme

Aracın arka çamurluk onarım işlemi

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 2 Saat

Aracınızda çarpmalardan, kazalardan ya da dolu gibi doğa olaylarından dolayı göçük oluşmuş ve aracınız hoş olmayan bir görüntü kazanmış olabilir. Göçüğü düzeltmek ve aracınızı eski görüntüsüne kavuşturmak için arka çamurluk düzeltme işlemi yaptırabilirsiniz.
Kaporta göçük düzeltme işlemleri için kullanılan iki temel yöntem vardır: Bunlar vakumla çekme yöntemi ve masaj yöntemidir. Hem maliyet hem de etki açısından kullanabilecek en iyi boyasız göçük düzeltme yöntemi vakumla çekme yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için tek şart vakum yapılacak yerin sonradan boyanmamış, orijinal halde olmasıdır. Aksi halde vakumlama sırasında aracın boyası kalkabilir.
Vakumlama işlemi için göçük düzeltme setine ve alkollü beze ihtiyaç vardır. İlk iş olarak vakumla çekme setlerinde bulunan silikon tabancası fişe takılıp silikonun yumuşaması beklenir. Silikon sıvılaşırken göçüğün olduğu yüzey güzelce silinir. Silikon istenilen kıvama geldiğinde setin içinde bulunan vantuzlardan göçüğün ihtiyacı kadarı alınıp vantuzların tabanına silikon sıkılır ve göçüğün merkezine gelecek şekilde yapıştırılır. Silikonun yüzeye tutunması için biraz beklenir. Yüzeye tutunup tutunmadığına bakmak için vantuzlara dokunarak sıcaklığına bakılır. Silikon soğuduğunda çekme aparatıyla vantuzlar çekilir, göçüğün derinliğine göre bu çekme işleminin sayısını usta belirler. Basınç sayesinde göçük düzelecektir. Bu işlem sona erdiğinde silikonun araç yüzeyinden çıkması için alkol ve aseton karışımı ya da silikon çıkarıcı spreyler kullanılabilir. Şişen bölgeler oluşması halinde tıktık ve çekiç yardımıyla bu şişkinlik de giderilir. Göçüğün bu işlemler dahilinde tam olarak düzelmemesi durumunda masaj yöntemi de takviye yöntem olarak uygulanabilir.
Arka çamurluk göçükleri görülen pek çok araçta arka kapı sacı düzeltme ya da çamurluk boyama gibi işlemler de gerekli olabilir. Bu tip uygulamalarda tecrübe ve el becerisi çok önemli olduğundan aracınızı bir ustaya emanet etmeniz aracınızdaki zararın en doğru şekilde giderilmesi için önemlidir.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Faydaları Nelerdir?

Yapılan İşlemler

  1. Silikon ısıtılır
  2. Yüzey alkollü bez ile temizlenir
  3. Silikon sorunlu bölgeye sıkılır
  4. Vantuz çekilecek bölgeye yapıştırılır
  5. Çekme işlemi yapılır
  6. Silikon temizlenir

Arka Çamurluk Düzeltme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Arka Çamurluk Düzeltme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Arka Çamurluk Düzeltme İşyeri