Yükleniyor

Tavan Kumaş Yenileme

Mevcut sarkmış ya da kirlenmiş kumaşın sökülmesi, altyapının tamamen temizlenmesi, orjinaline uygun renk ve desende yeni ithal tavanlık kumaş ile kaplanması

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 6 Saat

Araçların tavan döşemesi, kumaş ile kaplanmış köpük bir iskeletten oluşur. Zaman içinde güneş ışığı etkisi ve araç tavan temizlemede uygun olmayan temizlik maddelerinin kullanımı sonucu köpüğün yapısı bozulur. Yapı bozulmasına bağlı olarak köpük iskelet, kumaş kaplamayı sabit tutamayacak duruma gelir ve oto tavan kaplamasında sarkmalar meydana gelir.
Öncelikle tüm ışık, hoparlör veya askılık gibi araç tavanında bulunan dekoratif öğeler çıkartılır. Daha sonra köpük iskelet kıskaçlardan tutularak tavandan sökülür. Yenilenmesi istenen kumaş döşeme artık yapışkan özelliğini yitirdiği için yüzeyden kolayca ayrılır.
İskeletteki kumaş döşeme söküldükten sonra sıra iskelet zeminin temizlenmesindedir. İskelet üzerindeki eski kaplamadan kalan yapıştırıcı veya köpük kalıntıları çok sert olmayan bir zımpara kâğıdı ile hafifçe zımparalanır. Tavan kumaş kaplamanın en önemli noktası bu aşamadır. Aracın tavan döşemesinin kusursuz bir görüntüye sahip olması için iskelet yüzeyinin pürüzsüz olması gerekmektedir.
Tavan iskeletinin kaplanacağı kumaş öncelikle kırışıklık veya katlanma olmaması için iyice düzeltilir. Güçlü bir yapıştırıcı sprey ile iskeletin yarısı spreylenir ve kumaş dikkatli bir şekilde yapıştırılır. Daha sonra diğer yarısı için de aynı işlem tekrarlanır. Yenilenmiş döşeme kuruduktan sonra aracın tavanına geri takılır. Yapıştırma işleminde yapıştırıcının gücü çok önemlidir, zayıf yapıştırıcıların kullanılması güneşe maruz kalan tavan kumaşının düşmesi veya sarkmasını kolaylaştırır.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Tavan kumaşında sarkmalar veya yırtıklar

Yapılan İşlemler

  1. Araç tavanındaki nesneler çıkarılır ve kıskaçlardan tutularak köpük iskelet tavandan ayrılır
  2. Eski döşeme sökülür
  3. İskelet zemin yapıştırıcı veya köpük kalıntılarından temizlenir
  4. Yeni tavan kumaşı düzeltilir.
  5. İskelet zemin güçlü bir yapıştırıcı spreyle spreylenir ve kumaş döşeme yapıştırılır
  6. Döşemesi yenilenen tavan araca geri takılır

Tavan Kumaş Yenileme Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Tavan Kumaş Yenileme hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Tavan Kumaş Yenileme İşyeri