Yükleniyor

Kompresör Değişimi ve Sistem Temizliği

Aracın kompresör değişim ve sistem temizliği hizmeti

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 1 Gün

Klimanız aracınızın en önemli sistemlerinden biridir diyebiliriz. Araç klimaları yalnızca aracın iç ısısını ayarlamakla kalmaz diğer parçalarında fazla ısınmasına ya da soğumasına engel olur. Bu sebeple klima sisteminin düzenli ve sorunsuz çalışması hem sürüş keyfini hem de konforunuzu oldukça etkiler. Araç kliması soğutma işlemini ya da ısıtma işlemini dışarıdan aldığı hava yoluyla yaptığı için dışarıdan gelen havının süzülmesi ve sistem içerisinde uygun ve sorunsuz bir şekilde akması gerekir.
Havadaki tozlar, zararlı maddeler ve polenler bu yola aracınızın klima sistemine girerler. Bu kirli ve içerisinde farklı maddeler barındıran hava taneciklerindeki toz ve polenler zamanla sistem içerisinde birikmeye başlar. Bu da klima sistemindeki bazı parçaların görevini tam anlamıyla yerine getirmesine engel olur. Klima sisteminde yaşanan arıza motor gücüne de etki eder ve aracınızın çekiş gücünü düşürebilir. Bu sebeple sağlıklı çalışan klima sistemi sizi her açıdan daha iyi bir sürüş deneyimine taşır.
Kompresör klima sisteminin önemli bölümlerinden biridir. Klima Kompresörünün görevi sistem içerisinde dolaşan havanın basıncını ayarlamaktır. Kompresöre giren hava sıcaksa soğuk olarak çıkar. Soğuksa sıcak olarak. Ya da hava basıncı ayarlanacaksa buna uygun olarak yüksek basınçla giren hava dengelenerek alçak basınçla aynı şekilde alçak basınçla giren hava yüksek basınçla çıkar. Bu durum klimanın kullanım şekline göre değişir. Klima kompresörünün görevi bunları dengelemek ve havanın istenen basınca ve sıcaklığa ulaşmasını sağlamaktır.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Klima sistemi içerisinde dolaşımda olan klima gazının azalması kompresörün basıncı ayarlamasına engel olabilir. Bu sebeple düşük basınç uyarısı alabilirsiniz.
  2. Kompresörün elektrik soket bağlamaları ve kablolarında temassızlık olması kompresörün görevi yerine getirememesine sebep olabilir.
  3. Klima performansında azalma
  4. Sadece fanların çalışması

Yapılan İşlemler

  1. Kompresör arızasının neden kaynaklandığı bulunur.
  2. Klima kompresörü kavramasının elektrik soket bağlantıları ve kabloları kontrol edilmeli ve temassızlık yaratan durumlarda kablo değişimi uygulanır
  3. Klima sistemi içerisinde dolaşan gazın azalması da arızaya sebep olduğundan klima gaz seviyesine bakılmalı ve gerekiyorsa dolum yapılmalır.
  4. Bunlara ek olarak Klima bakımlarını ve klimanızın temizliğini rutin bir şekilde yaptırmak klima sisteminizin ömrünü uzatır. Bu sebeple ciddiye alınmalıdır.

Kompresör Değişimi ve Sistem Temizliği Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Kompresör Değişimi ve Sistem Temizliği hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Kompresör Değişimi ve Sistem Temizliği İşyeri