Yükleniyor

Aks (Tahrik Mili) Değişimi

Aracın aks değişim hizmetidir

Fiyat için teklif alın

Ortalama hizmet süresi 5 Saat

Aks, motor tarafından oluşturulan gücü (tork), aracın önüne (ön tekerlek tahriki), arka (arka tekerlek tahriki) veya ön ve arka (dört tekerlekten çekişli) iletir. Akslara tahrik mili de denilmektedir ve lastikleri taşımanın yanında yön de verirler.
Dört tekerden çekiş bir araçta iki aks olabilir, bu durumda sadece bir tanesinin değiştirilmesi gerekebilir. Yüksekliği değiştirilmiş bir aracın aks mili hasar görebilir. Aks değiştirildiğinde, diğer tüm bileşenlerin kalitesi kontrol edilmelidir ve U-mafsalların düzgün şekilde yağlanması gerekir. Bazı araçlarda, tek bir bileşeni değiştirmek yerine tüm aksı değiştirmek daha kolaydır ve ekonomiktir. Mümkünse, tüm U-mafsalların büyük bir servis sırasında yağlandığından emin olun. Bu, aks ömrünü uzatacaktır.
Bir aks, bir aracın şanzımanından jantlarına güç aktarmakla sorumludur. Aks, şanzımandaki torku alır ve tekerlekleri döndürmek için kullanır. Aks hasar gördüğünde de işini yapmaz, bu da aracın diğer bölümlerine fazla baskı uygulayarak zarar verebilir. Sürüş şaftı tamamen arızalandığında, araç tekerleklere güç gönderemez ve sürüş yapamazsınız.

Bu hizmete parça değişimi dahil değildir, ihtiyaca göre böyle bir değişim söz konusu olabilir.

Belirtiler Nelerdir?

  1. Sürüş esnasında akslardan gelen ses
  2. Kilometreye bağlı olarak araç kasasında sarsıntı

Yapılan İşlemler

  1. Araç lastikleri çıkarılır.
  2. Aks çıkarılır.
  3. Aks kafası değiştirilir.
  4. Araç lastikleri geri takılır.

Aks (Tahrik Mili) Değişimi Videoları

Bu Hizmeti Veren Garaj Sepeti Onaylı İşyerleri

Aks (Tahrik Mili) Değişimi hizmeti veren undefined işyeri bulundu

Aks (Tahrik Mili) Değişimi İşyeri