2.el motosiklet fiyatları ve ikinci el motosikletler

Türkiye’nin araç ilan sitesi Tasit.com’da motosiklet kategorisinde sahibinden motosiklet ilanlarını ve ikinci el motosiklet fiyatlarını bulunduğunuz yere göre listeleyebilir ve sahibinden motosiklet fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Honda, Mondial gibi markalar başta olmak üzere her marka sıfır km ve ikinci el satılık motosiklet ve motor fiyatlarını bu sayfada bulabilirsiniz.  ATV, Scooter,  Enduro, Cross, Moped, Trike ve Touring gibi farklı kategorilerdeki motosiklet ilanlarında arama yapabilir, kendi motosikletinizi satmak için ilan verebilirsiniz.

İkinci el satılık motosiklet fiyatları

Türkiye’nin her yerinden tüm motosiklet markalarından sahibinden motosikletler, Tasit.com ikinci el motosiklet sayfalarında listelenmektedir. Satılık ikinci el motosiklet fiyatlarını, il il inceleyebilir, bulunduğunuz bölgede ister sahibinden ister galeriden ikinci el satılık motosiklet fiyatlarını inceleyebilirsiniz. İstanbul, Ankara, Antalya başta olmak üzere tüm Türkiye’de aradığınız özelliklerde yeni eklenen ikinci el motosiklet ilanlarından haberdar olmak için Tasit.com’a ücretsiz üye kayıt  yaptırabilirsiniz.

Satılık yeni gibi Honda, Yamaha veya Scooter Motosikletler

Tasit.com motosiklet sayfasında satılık ikinci el Honda motosikletleri, ikinci el Yamaha motosikletleri inceleyebilir, scooter, enduro, cross, touring motosikletleri için satılık motosiklet ilanı aramaları yapabilirsiniz.  Yaptığınız motosiklet aramasını kaydedebilir ve daha sonra kolayca ulaşabilirsiniz. Kanuni, Aurora gibi motosiklet markalarının en uygun fiyatlı motosikletlerini listeleyebilir, motosikletinizi satmak istiyorsanız da ücretsiz ilan vererek motosikletinizi kolayca satabilirsiniz.

İkinci el motosiklet satışında gerekli belgeler

Sıfır motosikletler kadar satılık ikinci el motosikletler de motor tutkunlarının tercihi olmaya devam ediyor. İkinci el motosiklet almak istiyorsanız sıkı bir araştırma yapmalı ve ne istediğinize tam olarak karar vermelisiniz. Bunun yanı sıra tecrübeniz, kullanım alanınız ve sıklığınız da tercihlerinizde etkili olsun. Böylece daha mantıklı ve karlı bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.

Motosiklet fiyatlarını araştırırken can güvenliğinizi ve emniyetinizi sağlayacak olan aksesuarlara bütçe ayırmayı da ihmal etmeyin. Göz ardı edilmemesi gereken bu durum sizi motor sürme zevkinizden alıkoymasın. Motosiklet kaskından, eldivene ve uygun botlara kadar temel birkaç temel motosiklet aksesuarı edinmenizde fayda var.

İkinci el bir motosiklet beğendiniz ve satıcı ile irtibat kurdunuz. Sıkı bir pazarlık sonrası el sıkıştınız ve motoru satın almaya karar verdiniz. Peki, ikinci el motor alırken hangi belgelere sahip olmak gerekiyor?

1.İkinci el motora ait herhangi bir borç veya vergi cezası olup olmadığını araştırmalısınız. Aksi halde devir veya satış işlemlerine başlayamazsınız. Vergiler Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Dairesine veya anlaşmalı bankalar öğrenilerek doğrudan banka transferi yoluyla satıcı tarafından ödenmelidir. Trafik cezaları ise emniyete ödenir.

2. Borçları ve cezaları temizlenen motor veya halihazırda borcu olmayan motor için satıcı ile birlikte noterde devir işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Satıcıya motorun tutarını ödedikten sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz. Bu aşamada hazır edilmesi gereken bazı belgeler vardır.

3.Ruhsatın aslını veya geçici tescil belgesini işlem sırasında yanınızda bulundurmalısınız. Her iki taraf için de hüviyet bilgileri ve TC kimlik numaraları sorgulanır. Ayrıca araç muayenesi hakkında satıcıdan bilgi almanız da önemlidir. İki tarafın vergi numaraları da hazır olmalıdır.

4.Noter bu aşamada tek tek belgeleri inceleyecek ve eksik belge olması durumunda işlemi askıya alarak taraflardan belgelerini tamamlamalarını isteyecektir.

5.Bu aşamaları başarı ile tamamladıktan sonra motosikletinizi 10 gün içerisinde trafik sigortası yaptırmalısınız. Aksi takdirde cezai muayede ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı zamanda 30 gün içerisinde trafiğe giderek motosikletinizi tescil ettirmelisiniz. Plaka ve ruhsatla emniyete gidip işlemi kolayca halledebilirsiniz.

Bu işlemleri bitirdikten sonra gönül rahatlığıyla motosikletinizin kontağını çevirebilirsiniz. Artık rüzgarın eşliğinde yeni maceralara hazırsınız.

İkinci el motosiklet kredisi nasıl alınır?

Kredi kullanmak yeni bir işyeri açmak veya ev satın almak için günümüzde bankaların tüketiciler için sağladığı avantajların başında geliyor. Acil nakit kredilerinden bireysel ihtiyaç ve taşıt kredilerine kadar pek çok seçeneğe artık kolayca finansman sağlamak mümkün.

Bankaların cazip ödeme koşulları sağladığı kredi tiplerinden birisi de taşıt kredileri. İster sıfır ister ikinci el olsun, sahip olmak istediğiniz araba için kolayca kredi almanız mümkün. Taşıt kredisi ile birlikte motosiket sahibi de olabilirsiniz. Size kalan beğendiğiniz motosikleti seçmek ve almaya karar vermek.

Bankalar ikinci el bir motosiklet için 1000 liradan başlayan destekler sunmasının yanında, sıfır motosikletler için 36 aya varan vade seçenekleri de bulundurur. Peki ikinci el motosiklet sahibi olmak için nasıl kredi kullanabilirsiniz?

2.el motosiklet kredisi almak istediğiniz bankayı seçin

Öncelikle hangi bankadan ödeme vadeniz ve bütçenize uygun kredi paketi bulabileceğinizi araştırın. Bankaları tek tek ziyaret etmek ve kredi yetkililerine size uygun bir ödeme planı hazırlamasını istemek doğru bir seçenektir. Böylelikle bankalar arasında kıyaslama da yapabilirsiniz. Bankanın size sunacağı kredi miktarı, ödeme vadesi ve faiz oranları burada dikkat etmeniz gereken konulardır. Dönemsel kampanyaları ve bankaların galerileri ile olan anlaşmalarını takip etmek size daha avantajlı koşullar sağlayabilir.

Kredi için gerekli koşulları sağladığınızdan emin olun

18 yaşında olmak, kötü bir sicile sahip olmamak ve belirli bir gelir sahibi olmak kredi almanın ön koşullarını oluşturur. Gelir durumunuzu bankaya ispatlamanız gerekir. Böyle bir durumda maaş bordronuzu göstermelisiniz. Eğer bir iş yerinde çalışmıyorsanız üzerinizde olan bir gayrimenkulü ipotek ettirmek kaydı ile de kredi alabilirsiniz.

Burada göz önünde bulundurmanız gereken nokta ise alacağınız kredi tutarının aile gelir toplamının %50’sini geçmemesi gerektiğidir. Ayrıca bankalar 8 yaşın altındaki araçlara kredi verir.

Motosiklet kredisi için uygun kefil bulun

Bankalar size kredi verirken ödeyememe ihtimalinize karşı sizin yerinize borcunuzu ödeyecek bir kefil göstermenizi ister. Özellikle ikinci el motosiklet alırken bu durum geçerlidir. Bu koşulda size yakın olan, durumu iyi bir akraba veya arkadaşınızdan size kefil olmasını rica edebilirsiniz.

Motosiklet kredisinde faiz oranlarına dikkat edin

Bankalardan kredi paketleri alırken uzun vadeli ve yüksek faiz oranlı krediler tercih etmek, kar yerine zarar etmenize yol açar. Bu nedenle kredi kullanırken hem sizi fazla sıkıntıya sokmayacak hem de vade ve faiz oranı açısından makul seçimler yapmanız yerinde olur.

Taşıt kredisi için gerekli olan dokümanları hazırlayın

Kimlik veya ehliyetinizin yanında oturduğunuz adrese ait elektrik, su veya doğalgaz faturası ve gelir durumunuzu gösteren maaş bordrosu, şirket sahipleri için ise vergi levhası kredi için yeterlidir.