Volvo Hakkında

1927 Yılında İsveç’te kurulan Volvo, kurulduğu günden bu yana ürettiği ticari araç ve hafif ticari araç seçenekleri ile dünya piyasasındaki yerini kısa sürede almıştır. Ürettiği yüksek güvenlikli ticari araçlar, markayı dünyanın sayılı büyük ticari araç üreticilerinden biri haline getirmiştir.

Ülkemizde geçmiş yıllarda çeşitli distribütörler tarafından temin edilen araçlar, ilk defa 2001 yılında Volvo Türkiye servisi ile satışa sunulmuştur. Volvo markası Türkiye pazarına girmesinin ardından, özellikle inşaat sektörünün tercih edilen markalarından biri olmuştur.

Volvo Ticari Araç Serisi

Tüm araç üretimlerinde sağlamlığa ve güvenliğe önem veren marka, ticari araç üretimlerinde de bu özelliği ile tanınır. Ticari araçların uzun yola çıkmaları ve sürekli yük taşıma durumları göz önünde bulundurulduğunda, araçların sağlamlık ve güvenliği önemli birer tercih sebebi haline gelir. Günümüzde FMX, FH ve FM serisi kamyonlar uzun yol taşımacılığı konusunda en çok tercih edilenler arasındadır. FMX serisi araçlarda da diğer serilerde olduğu gibi en çok öne çıkan konu sağlamlıktır. Bu kamyonlar, bir moloz yığınına çarpsa dahi bakıma gerek duymadan çalışmaya devam edebilmektedir. Öyle ki, 2015 yılında FMX kamyonunu 4 yaşındaki bir kız çocuğunun ellerine emanet ederek müthiş bir reklam filmi ile sağlamlığını kanıtladı. Aynı zamanda kalitesi arttırılan far tasarımı ile gece çalışmalarında da verimliliği arttırması öngörülür. FH serisi araçlarda dünyada ilk defa kamyon sürücüleri için imdat çıkışı tasarlanmıştır. Kamyon kazalarının çoğu kamyonun yana devrilmesi ile sonuçlandığından, aracın tavan kısmına 50×70 cm boyutlarında bir pencere eklenmiştir. Aynı zamanda FH kamyon serisinde sürücüler için kullanım kolaylığı sağlayan bir uzaktan kumanda da bulunur. FM Serisi ticari araçlar ise Euro 6 uyumlu motorları ve yakıt tasarrufuyla dikkat çeker. Reklam filmleriyle ödüller kazanan Volvo bir başka reklamında FH kamyonunu süper otomobil Koenigsegg ile yarıştırmış ama asıl büyük yankıyı FM kamyon serisi için Jean Claude Van Damme ile çektiği stabilite testi reklamıyla uyandırmıştı.

Volvo İkinci El Ticari Araçlar

Tasit.com’da bulabileceğiniz birçok ticari araç markasından biri olan Volvo, ürettiği nitelikli kamyonların yanı sıra çekici, römork, dorse, tır, damper, oto taşıyıcı ve tarım makineleri, minibüs ve midibüs çeşitleri ile de birçok iş kolu için ticari ve hafif ticari araç seçeneği sunar. Volvo ikinci el araç satışlarından faydalanmak için size en uygun seçeneklere göz atabilirsiniz. Doğru seçimi yapmak için ticari araç karşılaştırma seçeneğini kullanabilir, araçları aklınızdaki diğer marka ya da modelle karşılaştırabilirsiniz. Belirlediğiniz kriterlere göre araç fiyatları bölümünü inceleyerek bütçenize uygun seçimi yapabilir ve ticari araç kampanyaları ile uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan araca karar vermek için ticari araç test sürüşleri ve popüler ticari araçlar bölümü de size rehberlik edecektir. Yeniliklerden haberdar olmak için, ticari araç haberleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.