Türkkar Hakkında

Bursa’nın Kertel semtindeki yeni sanayi bölgesinde, kendisine ait 7.500 metrekarelik bir tesise sahip olan ve üretimine bu tesiste devam eden Türkkar Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektörde 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan köklü bir markadır. Yerli sermaye ile üretim yapan Türkkar, ülkemizin ticari araç ihtiyacının büyük bir bölümünü yine ülkemizin kendi imkanları ile sağlaması nedeniyle son derece önemli ve değerli bir üreticidir.

Kuruluşunu takip eden yıllarda karoser imalatı ile iştigal eden Türkkar, 1993-94 yılları arasında Ulusoy grubu için Volvo şaşi üzerine çift katlı otomobüs üretimi yapmış, bu alandaki üretimine 1995 yılında üretmeye başladığı Venüs ve Gökkuşağı adlı otobüs modelleri ile devam etmiştir. Büyük bir ilgiyle karşılanan bu iki modelin üretimi, yaklaşık 10 yıl boyunca devam etmiştir.

Yerli Üretim, MAN Güvencesi

Türkiye’nin lider otobüs üreticisi Türkkar, günümüzde şehir için halk otobüsü, şehirler arası yolcu otobüsü ve servis taşımacılığına yönelik üç farklı otobüs modeli ile üretimini sürdürüyor. Otobüslerinde Alman ticari araç devi MAN’ın ürettiği motor ve kompanentleri kullanan şirketin üretim süreci, MAN mühendisleri tarafından periyodik olarak denetleniyor. MAN teknolojisi ve güvencesi ile üretilen Türkkar otobüslerin bakım ve servis hizmetleri de dünya çapındaki MAN yetkili servisleri tarafından üstleniliyor.

Türkiye Sınırlarını Aşan Kalite

Türkkar’ın ana müşteri profilini yurt içindeki belediyeler, halk otobüsü işletmecileri, yolcu taşımacılığı yapan firmalar ve turizm şirketleri oluşturuyor. Ancak şirketin hizmet verdiği kesim bunlarla sınırlı kalmıyor. Kaliteli ve güvenilir üretimi ile dikkat çeken Türkkar’ın ürettiği otobüsler, Polonya, Macaristan ve Romanya gibi Doğu Avrupa ülkelerine, bazı Orta Avrupa ve Arap ülkelerine, hatta Afrika kıtasındaki bazı ülkelere kadar gönderiliyor. Sağlam, kaliteli ve şık yapılarıyla dikkat çeken Türkkar otobüsler, teknolojik anlamda da kendi kulvarlarındaki diğer markaların modellerinden geri kalmıyorlar.

Türkkar’ın Ürettiği Otobüs Modelleri

Faaliyetlerine Bursa’daki merkezinde devam eden Türkkar, farklı amaç ve hizmetlere yönelik otobüs modelleri ile iç piyasanın ihtiyaçlarını karşılarken, yaptığı ihracatla da ülkemize değer katıyor. Firmanın Türkiye piyasasında, şehir için otobüsleri yüksek tabanlı City Angel E.D. ve alçak tabanlı City Angel E.D.L., şehirler arası yolcu taşımada kullanılan 45 kişilik Thunder ve 35 kişilik World Angel E.D. olmak üzere 4 farklı modeli bulunuyor. Şirket yurtdışı piyasasında ise 32 kişilik MDL 32 ile varlığını sürdürüyor. Daha önceleri Ulusoy firması için Volvo montajı, İETT için ise IKARUS modernizasyonu yapan Türkkar, halen Isoto firması için City 900 ve City 2100 modellerinin üretimini de sürdürüyor.

Türkkar İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Birbirinden farklı kullanım alanları ve özellikleri bulunan Türkkar ticari araçlar hakkında bilgi almak, fiyatları ve teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için ilanlara göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Ticari araç müşterileri için hazırlanan ticari araç haberleri, ikinci el ticari araç rehberleri, ticari araç test sürüşleri ve kampanya haberlerini kaçırmak istemiyorsanız, Tasit.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.