Toyota Hakkında

Kurulduğu ülke olan Japonya’da 12 adet fabrikası ve ona bağlı olarak 11 kuruluşu bulunan Toyota, bugün Japonya’nın yanı sıra 26 ülkede 46 üretim tesisi 300 binin üzerindeki çalışanı ile hizmet vermeyi sürdürmektedir. İsmi Japonca’da, “bereketli pirinç tarlası” anlamına gelir.

Türkiye’deki faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlük Binası, Orhanlı’daki Eğitim ve Yedek Parça Deposu ve Adapazarı’ndaki Satış Dağıtım Merkezi ile tüm ülkeye yayılmış olan bayileri ile devam etmektedir. Türkiye pazarına 2000 yılında Sabancı Holding, Toyota Motor ve Mitsui ortaklığı ile girmiştir.

Geçmişten Bugüne Hilux Kamyonet

Toyota, ilk seri üretim hibrit otomobilini 1997 yılında piyasaya sürmüş ve günümüze kadar toplamda 7 milyonu aşan hibrit otomobil satışı ile tüm dünyanın bu teknolojiyi benimsemesini sağlamıştır.

1968 yılında üretildiğinden beri geliştirilerek günümüze kadar gelmeyi başarmış olan Hilux, yenilenmiş şasi ve gövde yapısı ile daha dayanıklı ve yüksek sürüş konforuna sahip kamyonet modelleri arasındadır.  Hilux’un arazi üzerindeki performansını merak edenlerdenseniz Toyota Hilux Arazi Sürüşünü izleyebilirsiniz. Minivan ürünlerinden olan Hiace, camlı ve camsız van seçeneklerine sahiptir. 95S, 95L ve 117L modellerine sahip olan Toyota’nın Hiace minivanı 2,5 D – 4 D motor gücüne sahiptir.

Yılın Kamyonu: Tundra

Toyota’nın ürettiği kompakt van modeli olan Verso, ilk olarak 2009 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştır. Corollo’ya göre şekli, büyüklüğü ve aks mesafesi az miktarda değiştirilmiş ve daha güçlü bir etki yaratılmıştır. Tundra ise 1999 yılında üretilen tam boyutlu kamyonet modelidir. Kuzey Amerika’da yılın kamyonu ödülüne aday gösterilmiş ve Motor Tred dergisi tarafından çeşitli yıllarda Yılın Kamyonu Ödülü’nü almaya hak kazanmış, V8 motora sahip bir kamyonettir.

En Güncel Duyurular Tasit.com’da

Oturduğunuz yerden, Türkiye’nin her yerinden satılık Toyota ikinci el ticari araçlar hakkındaki bilgilere ulaşabilmek için Tasit.com’un zengin veri tabanını kolaylıkla kullanabilirsiniz. İncelemek istediğiniz  satılık ikinci el Toyota, ticari araç fiyatları, şehri, modeli, yılı gibi özellikleri filtreleyerek hızlı bir şekilde aratabilirsiniz. İstediğiniz araçların durumu, fiyatı ve teknik özellikleri arasında bir kıyaslama yapabilir, daha sonra aynı arama sonuçlarına hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilmek için yaptığınız aramaları kaydedebilir ve farklı bir zamanda yeniden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Tasit.com üzerinden otomotiv sektöründen ticari araç haberleri, ticari araç test sürüşleri, fuarlar ve kampanyalar hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.