Ssangyong Hakkında

1954 yılında Güney Kore’de kurulan SsangYong, 1991’de hafif ticari araç geliştirmek amacıyla Mercedes-Benz AG ile stratejik ortaklığa girmiş, 1998 yılında ekonomik kriz sebebiyle Daewoo Grubu ile birleşmiş, 2000 yılında ise bağımsız üretime yenden başlamıştır. 2009 yılında üretimi süresiz olarak durduran firmanın 2011 yılında büyük bir kısmını satın alan Hindistan’lı Mahindra&Mahindra, AR-GE payını arttırmış ve ürünün yine Koreli olarak kalacağını belirterek üretime yeniden başlamasını sağlamıştır.

Firma 1966’da otobüs ihracatı gerçekleştirmiş olup 1981’de kar küreyici jip satışı yapmış, 1982’de damperli römork geliştirmiş, 1989’da da damperli kamyon satışlarına başlamıştır. 1995’te Istana MB100 modeli ile hafif ticari araç üretimine başlayan firma, 2002’de Kore’de ilk sportif arazi kamyoneti (SUT) tanıtımını Musso Sports modeli ile gerçekleştirmiştir.

SsangYong Ticari Araç Modelleri

Birçok otomotiv firması ile ortaklıklar kuran, Mercedes-Benz AG’nin teknoloji, dağıtım ve yönetim alanlarında işbirliği için sermaye yatırımı gerçekleştirdiği SsangYong; ürettiği sportif arazi aracı (SUV) modelleri kadar, sportif arazi kamyoneti (SUT) ile de tanınır.

SsangYong’un ticari araçlar arasında SUV kategorisinde Actyon Sports yer alırken, gerek ticari gerekse binek kullanımlar için oldukça ideal olan Korando Sports ise sportif arazi kamyoneti olarak tanımlanan modelidir. Önceki üretimlerine göre daha küçük ve ekonomik, 4×2 ve 2.0 Litre dizel motora sahip olan araç Mercedes Benz’den alınan 5 ileri otomatik şanzıman ya da 6 ileri düz şanzıman seçenekleri ile tercih edilebilir. Sahip olduğu geniş bagaj hacminin yanı sıra, sınıfındaki diğer ticari araçlardan en büyük farkı bağımsız arka süspansiyonlara sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarak da sınıfındaki diğer araçlara oranla yol tutuş problemi azalıp kabin içi konfor artarken, ağır yük taşıma kapasitesi ise azalmış olur.

SsangYong Ticari Araçlar Tasit.com’da

Ticari araç ve hafif ticari araç karşılaştırması yapabileceğiniz, farklı markalara ait çok sayıda ilanın yer aldığı Tasit.com; SsangYong ikinci el ticari araçlara ait ilanları da içerir. Bulunduğunuz şehirdeki hafif ticari araç ve ticari araç ilanlarını inceleyip karşılaştırabilir, ticari araç kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’nin farklı illerinden binlerce ilanın yer aldığı sitede farklı markalara ait satılık ikinci el ticari araç ve hafif ticari araçlar bulabileceğiniz gibi SsangYong ikinci el ticari araç fiyatları hakkında da bilgi edinmeniz mümkün. Aynı zamanda siteden en son ticari araç haberleri ve ticari araç test sürüşleri hakkında bilgi alıp gelişmelerden de haberdar olabilirsiniz.