Scania Hakkında

1891 yılında kurulan İsveç merkezli Scania, dünyanın en büyük kamyon ve otobüs üreticilerinden biridir. 100 yılı aşkın deneyimi ile ağır ticari araç pazarının dev markalarından biri konumunda bulunan Scania, kurulduğu günden bu yana yaklaşık bir buçuk milyon adet ağır ticari araç üretmiştir.

Tasarım, donanım ve montajda en yüksek kaliteyi sağlamayı amaçlayan İsveçli üretici, şehir içi ve şehirler arası otobüs, kamyon, kamyonet, çekici, dorse ve karoser üretiminin yanı sıra, deniz araçları da üreten bir firma. Aynı dönemde kurulan diğer büyük üreticilerin aksine, uzmanlık alanı olan ağır ticari araç üretiminden şaşmayan Scania, geride bıraktığımız yıllarda sürekli olarak büyümeyi sürdürmüştür.

Dünya Çapında Hizmet Veren Bir Şirket

Scania, günümüzde 100’den fazla ülkede, 42.000’den fazla çalışanla faaliyetlerini sürdürüyor. Ağırlıklı olarak şirketin kalbi konumundaki İsveç’te bulunan üretim merkezleri, şirketin üretim yükünün büyük bir bölümünü çekerken, Avrupa ve Güney Amerika’da da çeşitli fabrikalarla Scania üretimi devam etmektedir. Dünyanın dört bir köşesine yayılan markanın Polonya, Çek Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi ülkelerde ise yerel tedarik ofisleri mevcuttur. Üretim ve dağıtım konusunda son derece profesyonel bir çalışma yürüten şirketin satış sonrası hizmeti de gerçekten etkileyicidir.

Doğuş Otomotiv bünyesinde bulunan ve ülkemizde 20 yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteren Scania, yeni projeleri ve altyapı yatırımlarıyla ağır ticari araç sektörünü canlı tutmaya devam ediyor. 100’den fazla ülkede satışı devam eden Scania kamyonların en çok satıldığı 8. ülke konumunda bulunan Türkiye’de şirket, müşterilerinin her ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla 250 ile 730 arası beygir gücü seçeneğine sahip 18 farklı motor seçeneği sunuyor.

Sürücü Odaklı, Çevreye Duyarlı

Scania, sürekli olarak büyüyen ve gelişen bir şirket olarak, ürettiği ağır ticari araçların çevreye etkilerini asgari düzeye indirmek için çalışıyor. Markanın logosunu taşıyan kamyon ve otobüsler, tüm kullanım ömürleri boyunca yaptıkları çevresel etkiler hesaba katılıyor ve üretim buna göre şekillendiriliyor. Şirketin çevresel çalışmaları, hem düşük yakıt tüketimi ve emisyonları gibi talepleri karşılarken, enerjinin de idareli kullanılmasını sağlıyor

İsveç merkezli üretici, uzmanlık alanına uygun olarak sürücü rahatlığı konusunda da son derece titiz. Uzun yol yapmak üzere tasarlanan Scania kamyon ve otobüsler, sürücünün yolun etkilerinden en düşük seviyede etkilenmesine yardımcı oluyor. Kalifiye sürücüleri endüstrinin temel direği olarak gören marka, onları göz ardı etmemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Dünyanın Ticari Araç Devi Scania İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Dünyanın en büyük ticari araç üreticilerinden biri olan Scania’nın Türkiye pazarında 93, 94, G, R ve 112 serisi kamyon ve kamyonetler, G, H, R, M ve L serisi çekiciler, Citywide, Touring, OmniExpress serisi şehir içi ve şehirler arası yolcu otobüsleri ile yer alıyor. Scania’nın ürettiği çok yönlü ağır ticari araçlar, değişebilen kasaları ile araç nakliyesi, dağıtım, inşaat işleri gibi pek çok farklı amaç için kullanılabiliyor.

Birbirinden farklı kullanım alanları ve özellikleri bulunan Scania ağır ticari araçlar hakkında bilgi almak, fiyatları ve teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için Scania ilanlarına göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Ticari araç müşterileri için hazırlanan ticari araç haberleri, ikinci el ticari araç rehberleri, ticari araç test sürüşleri ve kampanya haberlerini kaçırmak istemiyorsanız, Tasit.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.