Piaggio Hakkında

1884 yılında Rinaldo Piaggio tarafından kurulan İtalya merkezli üretici Piaggio, Avrupa’nın en önemli ticari araç ve motosiklet üreticilerinden biridir. Kuruluşunu takip eden ilk yıllarda savaş uçağı ve denizaltı üretimi yapan şirket, ticari araç ve motosiklet üretimine 2. Dünya Savaşı sonrasında başlamıştır. 100 yılı aşkın tecrübesi ile faaliyetlerine devam eden Piaggio’nun hisseleri, 2006 yılından beri İtalya borsasında işlem görmektedir.

Piaggio Aytok Güvencesi Türkiye’de

Yıllık 200.000’den fazla ticari araç satan ve 7.000’den fazla çalışanıyla Avrupa’nın önde gelen üreticilerinden biri olan Piaggio’nun ürettiği ticari araçlar ülkemizde Aytok Şirket Grubu güvencesi ile satışa sunuluyor. 1981 yılında kurulan şirket, 2011 yılının şubat ayından beri Piaggio marka ticari araçların Türkiye genel distribütörlüğünü üstleniyor. Satış ve satış sonrası hizmetleri ile öne çıkan Aytok, günümüzde Türkiye çapında 20’den fazla bayi ve 40’tan fazla yetkili servis ağı ile müşterilerine hizmet veriyor.

Piaggio Hafif Ticari Araç Modelleri

Türkiye pazarına iddialı bir giriş yapan Piaggio, birbirinden iddialı, şık ve kullanışlı ticari araçları ile dikkat çekiyor. Her iki tarafında bulunan sürgülü kapıları ve arka kapısı ile kullanıcısına büyük kolaylık sunan, hafif yük taşımacılığı için son derece uygun bir model olan Porter Panelvan, çift taraflı sürgülü kapılı, halı kaplı zemini ve yüksek taşıma kapasitesi ile hem yolcu hem de yük taşımacılığında harika bir seçim olan Porter Camlıvan, güçlü yapısı ve dayanıklı yapısı ile ağır ve yüksek hacimli yükleri sorunsuz bir şekilde taşıyabilien Porter Pick-Up, 45 dereceye kadar kalkabilen, hidrolik olarak çalıştırılan damper özelliği ile özellikle inşaat malzemesi nakliyesi için kullanılan Porter Tipper, yükseklik, uzunluk ve genişlik bakımından rahat bir model olan Porter Uzun Kasa, vinç, forklift ya da kapalı kasa gibi amaca uygun çeşitli özel ekipmanların monte edilebildiği, farklı gereksinimlere uygun, özel tasarlanmış kasa çerçevesi sayesinde yüksek esneklik sunan Porter Şase, 1.200 kg taşıma kapasitesinin yanı sıra dar alanlarda manevra kabiliyeti ile kullanımı kolay Porter Maxx, İtalyan üreticinin ülkemizde satışa sunduğu modeller.

İtalyan üreticinin en iddialı modellerinden biri de 11 KW motoru ve dolu şarj ile 100km. gitme mesafesi ile Türkiye nin ilk elektrikli ticari aracı Porter Elektrikli Pick-Up/Panelvan. Normal prizlerde şarj olma imkanına sahip olan Porter Elektrikli Pick-Up/Panelvan, esnaflar için ekonomik bir çözüm sunuyor.

Piaggio İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Ticari araç konusunda son derece iddialı bir marka olan Piaggio’nun Türkiye piyasasına sunduğu tüm modeller hakkında bilgi almak, fiyatları ve teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için ilanlara göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Ticari araç müşterileri için hazırlanan ticari araç haberleri, ikinci el ticari araç rehberleri, ticari araç test sürüşleri ve kampanya haberlerini kaçırmak istemiyorsanız, Tasit.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.