Peugeot Hakkında

1891 yılından itibaren seri üretime başlayan firma, 1895 yılına geldiğinde ilk ticari aracı olan Type 13’ü çıkartmıştır. Bu tarihten itibaren farklı otomotiv devleri ile ortaklıklar kuran firma,1981 yılında ticari araçlar ve yolcu taşıyıcı araçların üretimi için Fiat ile, 1998 yılında dizel motorların geliştirilmesi için Ford ile ve binek modelleri için de Toyota ve BMW markaları ile anlaşmalar gerçekleştirmiştir.
Araç üretimine başladığı ilk günden günümüze kadar gelişimine ortaklıklar katan Peugeot, şu an gerek binek otomobil alanında gerekse de ticari ve hafif ticari alanda bilinirliği yüksek bir firmadır.

Peugeot Hafif Ticari Araç Modelleri

Türkiye’de dolmuş ve servis aracı olarak yaygın olarak kullanılan Peugeot J9 modeli, 2010 yılında kadar Peugeot markası ile üretimine devam etmiştir. Hafif ticari araçların ülke çapında dağıtımını yapan Karsan Pazarlama ile birleşen firmanın hafif ticari araç kulvarındaki modellerinden birisi de Partner modelidir. 75 kg. istiap haddine sahip Van modelinin yanında hem ticari hem de konfor ve iç yapısıyla binek amaçlı kullanıcılar için üretilmiş Tepee modeli dikkat çeker.

Firmanın hafif ticari araç segmentindeki bir diğer aracı olan Bipper modeli, özellikle şehir içi kullanıma elverişli boyutları ile gerek ticari olarak gerekse de Tepee modeli ile ailece kullanım için tercih edilen bir hafif ticari araçtır.

Peugeot Ticari Araç Modelleri

Peugeot markasına ait ticari araçlar içerisinde Boxer modeli yer alıyor. Farklı iş kollarına uygun, değişik yükseklik ve uzunluktaki model seçeneklerinden oluşan aracın hepsi dizel olmak üzere farklı motor hacimlerine sahip seçenekleri de mevcuttur.

Peugeot Ticari Araçlar Tasit.com’da

Farklı markaların birçok farklı hafif ticari ve ticari araç ilanlarını bulabileceğiniz Tasit.com; Peugeot ikinci el ticari araçlar hakkındaki ilanları da içerir. Satılık ikinci el Peugeot marka araç ilanlarını bulabileceğiniz sitede, bulunduğunuz şehre ait ilanlara ulaşabilir, Peugeot ticari ve hafif ticari araçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ticari test sürüşleri, ticari araç kampanyaları, ticari araçlar hakkında en son haber ve bilgilere siteden ulaşabilir, farklı illerdeki binlerce ilan içerisinden Peugeot ikinci el ticari araçlar ve farklı markalara ait araçlar arasında ticari araç karşılaştırması yaparak sizin için en uygun aracı belirleyebilirsiniz.