Mercedes Hakkında

Mercedes – Benz markası ilk olarak 1926 Yılında Almanya’da faaliyete geçmiştir. 1967 Yılında Türkiye piyasasına giriş yapan marka, günümüzde binek ve ticari araç konusunda piyasanın liderleri arasında görülür. Dünyanın en bilinen Alman otomobil markalarından biri olan Mercedes, ürettiği araçlarda sürüş kalitesi ve konforu ön planda tutar.

Mercedes- Benz Ticari Araç ve Hafif Ticari Araç Seçenekleri

Mercedes – Benz klasik ticari kullanımın dışında VIP taşımacılık alanında da ilk akla gelen markalardan biridir. Servis ve VIP taşımacılık alanında kullanılan hafif ticari araç serileri arasında en çok tercih edilenler Vito, Viano ve Sprinter modelleridir. Bunun en önemli sebebi, Vito serisinin panelvan, kombivan ve 8+1 gibi seçeneklerle üretiliyor olmasıdır. Bu sayede araç hem ticari hem de aile kullanımına uygundur. Aynı zamanda 3.2 tona kadar ağırlık taşımak için idealdir. Viano modeli, Mercedes markasının lüks sınıf hafif ticari araç seçeneklerinden biridir. Genellikle VIP yolcu taşımacılığı için kullanılan araç, kararan arka camları ve kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmış iç tasarımı ile dikkat çeker. 2.2 CDI gücünde motoru, yüksek tork değeri sayesinde çekiş gücünü kaybetmez. Araçta kullanılan yalıtım sistemi, rahatsız edici dış seslerin duyulmasını hemen hemen imkansız hale getirir. Sprinter modeli ise ticari araç kategorisinde 22+1’e kadar yolcu kapasitesi sunduğundan, genellikle servis aracı olarak tercih edilir. Sprinter modeli araçlara 20.000 km’de bakım yapılması yeterlidir. Aynı zamanda araçta otomatik olarak devreye giren motor sistemi bulunması, ekonomik açıdan büyük avantaj sağlıyor. Mercedes ticari araç serileri alıcılarına konforun yanında ekonomik olanaklar da sunarak, rakiplerinin bir adım önüne geçer.

Ağır ticari araç üretimlerinde ise Mercedes, kamyon, çekici, oto kurtarıcı, oto taşıyıcı, tır, dorse ve römork seçenekleri dünya çapında en çok kullanılan markalardan biridir. Ağır ticari araç segmentinde öne çıkan serilerden biri de Mercedes Atego serisidir. Yüksek yakıt tasarrufu sağlayan bu araç, üç farklı motor ve iki farklı kabin seçeneğiyle birçok iş kolunda kullanılmaya uygundur.

Mercedes 2. El Araç Modelleri

Tasit.com’da, 2. El ticari araç kategorisinde her ihtiyaca uygun yüzlerce seçeneği bulunuyor. Türkiye’nin her yerinden aradığınız 2. El Mercedes ticari araç modellerini istediğiniz il, model yılı, vites tipi, km ve yakıt tipi seçeneklerine göre filtreleyip ihtiyacınıza en uygun aracı tercih edebilirsiniz. Kriterlerinize uygun araçlar arasında ticari araç karşılaştırma bölümü ile en doğru seçimi yapabilirsiniz. Seçiminizi yapmadan once, ticari araç test sürüşlerinde Vito 2011 Test Sürüşünü veya Vito 2014 Test Sürüşünü izleyebilir, popüler ticari araçlar bölümlerinden faydalanabilirsiniz.

Ticari Araç Kampanyaları

Yenilikleri takip etmek ve sektörün gerisinde kalmamak büyük önem taşır. Ticari araç kampanyaları ve ticari araç haberleri bölümünden sektördeki tüm yenilikler hakkında en detaylı bilgileri alabilirsiniz.