Karsan Hakkında

Türk otomotiv sektöründe 49 yıllık bir geçmişe sahip olan Karsan, 1981 yılından bu yana %100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştirip özelikle yük ve yolcu taşımacılığında, tüm segmentlerde ihtiyaca cevap verecek ürünleriyle dikkat çekiyor.

Hem Türkiye hem de dünya çapında üretim

Toplu taşımacılık sektöründe zamanın değişen ihtiyaçlarına uygun araçlar üreten Karsan, kendi markası altında JEST, ATAK ve STAR otobüslerini üretiyor. Ayrıca kendi tesislerinde Hyundai Motor Company (HMC) için H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus için 12-18m otobüslerin üretimini de gerçekleştiriyor.

Geçmişte de birçok dünya devi için araç üretimi yapan Karsan, Bursa’daki fabrikasında 140 bin adet Peugeot Partner ve Citroen Berlingo minivan üretimini tamamlayıp teslimini gerçekleştirmiş durumda. Karsan ayrıca 5 bin adet Renault Premium Lander ve Long Distance kamyon modellerinin üretimini yaparak geniş portföyüne eklemiş bulunuyor.

Karsan ticari araçlar ve hafif ticari araçlar

Kentsel dönüşümle birlikte yepyeni bir çehre kazanacak olan modern şehirlerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan Karsan JEST, toplu taşımada beklentilerin üzerine çıkarak hafif ticari araç segmentinde yeniliğin ve inovasyonun temsilcisi olacak gibi görünüyor.

60 kişilik yolcu kapasitesi, ekonomi ve performansı bir arada sunan çevreci motoru, engelli erişimine uygun alçak tabanlı yapısı ile Karsan’ın bir başka modeli olan ATAK; segmentinin en çok tercih edilen midibüs markalarından biri olarak göze çarpıyor.

Karsan’ın şehirlerin toplu taşıma ihtiyacını en konforlu biçimde karşılamak için tasarladığı STAR modeli ise 31 kişilik yolcu kapasitesi, 4,25 m3’lük yüksek kapasiteli ve kesintisiz bagajı, bağımsız ön süspansiyonu ve zengin donanım seçenekleriyle kurumların ve özel işletmelerin beğenisine sunuluyor.

Karsan Kamyon, panelvan ve otobüsler

Karsan’ın kendi markasının dışında Breda Minerani markası için ürettiği ilk 60 otobüs, Avrupalı turistlerin hizmetine sunulmak üzere yola çıkıyor. Ayrıca Hyundai için üretilen Hyundai Truck, 6 ileri vitesiyle sınıfının en iyi tork değerini sunan modellerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Yine Karsan tesislerinde üretilen bir model olan Hyundai i30 Panelvan, Common-rail enjeksiyon sistemli dizel motoru ile etkileyici güç ve tork değerlerine sahip olmasının yanında, Avrupa emisyon standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Karsan modelleri, kampanyaları ve haberleri Tasit.com’da

Karsan markasının hem kendi ismiyle ürettiği satılık ikinci el Karsan ticari araçlar hem de müşterek markaları için ürettiği ticari araç fiyatları Tasit.com’da beğeninize sunuluyor. Ayrıca Tasit.com’un geniş veri tabanı üzerinden ticari araç karşılaştırma sürecinizi kolaylıkla yürütebilir ve ticari araç kampanyaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bununla birlikte, her şehirden ve her modelden Karsan ikinci el ticari araçlar Tasit.com’un zengin veri tabanında sizleri bekliyor. Karsan ticari araç haberleri ve Karsan ticari araç test sürüşleri ile ilgili aradığınız her şeyi de sitemizde bulabilirsiniz.