JAC Hakkında

2000 yılından itibaren ise firma arazi ve hafif ticari araçları üretimine geçmiştir. 2012 yılına kadar 445.000 araç üretimiyle JAC, günümüzde de Çin ekonomisinde önemli bir yere sahiptir.

JAC, 1964 yılında sadece Jianghui şirketi altında ticari kamyonetler üretmiştir. Minibüs ve midibüs tarzı hafif ticari araçlar ve arazi araçları ise 2000’li yıllarda üretilmeye başlanmıştır. Şirket 2007 yılında standart yolcu araçları üretimine öncelik vermiş olsa da, kamyon, tır, minibüs gibi ticari ve hafif araçlar üretimindeki etkinliğini kaybetmeyerek günümüze kadar adından söz ettirmeyi başarmıştır. 2010 yılından itibaren ise JAC elektrikli araç ve yolcu araçları üretimine daha da ağırlık vermeye başlayarak, Çin motor piyasasındaki yerini daha da sağlamlaştırmıştır.

Geniş ürün yelpazesine sahip JAC, şehir arabalarının yanı sıra minibüs, kamyon, hafif ticari şehir arabaları ve kamyonet modelleriyle dikkat çeker. 2000’li yıllarda amiral gemisi modeli Refine’i ürettikten sonra 2004 yılında modelde değişikliklere gidilmiştir.

JAC Kamyon Modelleri

Müşteri talepleri doğrultusunda dört farklı modele sahiptir. Kamyon, traktör ve damper modelleriyle JAC, işin sizi götüreceği her noktada beklentilerinizi en üst düzeyde karşılar. JAC kamyon modellerinde 1035 K, N, L serisinin yanı sıra, X200 ve SPV modelleri de çizgisiyle dikkat çeker.

JAC kamyon ve traktörlerin gövdesi, Avrupa güvenlik standartları doğrultusunda dizayn edilmiştir. Enerji absorbe eden yapısı sayesinde çarpışma durumunda dahi üst düzey güvenliği garanti eder. Kabinlerin 3 milimetre metal yapraklardan oluşan çarpışma absorbe bölgesi, çarpışma anında güvenliği en üst sınırda tutmak için tasarlanmıştır. Kullanılan hava süspansiyon sistemleri ile en zorlu yol koşullarını hafifleterek eşsiz bir sürüş deneyimi sunmak hedeflenmiştir.

JAC Minibüs – Midibüs Modelleri

JAC M1 minibüslerin geniş hacimleri sayesinde kendinizi özgür hissedebilirsiniz. Ürün kalitesi ve üretim çizgisi, JAC minibüslerinin Çin devletinin, hastanelerin, askeri birliklerin ve daha pek çok büyük çaplı firmaların ilk tercihi olmasını sağlamıştır.

M1 modelinin daha şık ve büyüğü, devrimsel tasarım çizgileri ve ihtişamıyla M5 ise klasik minibüs modellerinden sıyrılır. U şeklindeki ön tasarımı ve eşsiz çizgileri sayesinde prestijinizin daha da arttığını hissedebilirsiniz.

JAC marka ticari ve hafif ticari araçların ikinci el modelleri, diğer ticari araç haberleri ve test sürüşleri için Tasit.com sayfasında aradığınız içeriğe ulaşabilirsiniz.