Hino Hakkında

Hino Motors, 1918 yılında Japonya’nın Tokyo kentinden dünyaya tanıtmış olduğu kamyonları ile ticari araç haberlerinde kendine fazlasıyla yer bulmuş büyük bir otomotiv firması olarak bilinir.

Adı 1941 yılında Dizel Motor Industry Ltd. olarak değiştirilen Hino, ticari araç piyasasındaki tüm taleplere cevap vermeyi amaçlayan müşteri memnuniyeti ve mutluluğunu öne çıkaran bir hizmet anlayışıyla üretim yapmaktadır. Dizel teknolojisini en iyi şekilde kullanarak, araç sahiplerinin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan üstün performanslı dünya çapında dizel kamyon, otobüs ve motor üretmektedir.

Hino, otomotiv sektöründeki endüstriyel gelişimine sürekli katkıda bulunarak büyümeye devam etmektedir. 1973 yılından bu yana, Hino sürekli Japon otobüs ve kamyon pazarının lideri olmuştur ve ikinci el ticari araç piyasasında da konumunu sürekli yükseltmektedir. Kamyon, otobüs ve aynı zamanda dizel motor müşterilerinin öz güvenini kazanmış bir firma olarak; kalite, güvenilirlik ve yüksek standartta dayanıklılıkla ürettiği araçlarıyla göz doldurur.

Hino Hafif Ticari Araç Modelleri

Firma, 1953 yılında Hino-Renault Satış A.Ş. ile ortaklı kurmuş ve Renault&Hino ortaklığının sonucunda, bir yolculu binek bir aracın üretimi yapılmıştır. Hino 1961 yılında “Hino CONTESSA 900″ adında binek aracını piyasaya sunmuştur. Hino Motors’ un 1966 yılında Toyota ile yapmış olduğu bir başka ortaklığın iki yıl sonrasında ise günümüzde geçtiği yollarda esnek sürüş konforu ve üstün yol tutuşu ile iz bırakan hafif ticari araç Toyota Hilux üretilmeye başlanmıştır.

Hino Ticari Araç Modelleri

Hino Motors ,1950 yılında ağır hizmetlerde kullanılmak için dizel kamyon ve otobüs üretimine başlamıştır. Hino’nun ticari araçları arasında 1964 yılında üretimine başladığı, Japonya’nın ortalama ilk 3,5 tonluk kamyonu “Hino RANGER KM” bulunur. Hino Motors ilk otobüsünü “RS SKELETON” 1977 yılında tanıtmıştır. 2009 yılına gelindiğinde çeşitli ürün gamına sahip olan Hino, ticari araç test sürüşlerinde yüksek kilometre ve düşük emisyon oranlarına sahip Hino300 serisi kamyonların üretimine başlamıştır. Markanın yıllarca ürettiği ticari araç modelleri arasında Hino FB ve Hino Kamyonet  en önemli ve en çok tercih edilen araçlar olarak öne çıkmıştır.

Hino İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Otomotiv firmalarının çeşitli ticari araç ve hafif ticari araç ilanlarını bir araya getiren Tasit.com; Hino markasına ait ilanları da içerir. Satılık ikinci el Hino araç ilanlarını bulabileceğiniz sitede bulunduğunuz şehre ait ilanlara ulaşabilirsiniz. Markanın farklı hafif ticari araç modellerine dair ilanları inceleyebilir, Hino ticari araç fiyatları, ticari araç test sürüşleri ve ticari araç haberleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.