Güleryüz Hakkında

1967 yılında kazalı araçların tamiri ve yeni karoser üretimi yapmak üzere bir aile şirketi olarak kurulmuştur. 1982 yılında ise Güleryüz A.Ş. adı ile ticari araçlar üreterek faaliyetlerine devam  etmeye başlamıştır. İlk olarak,  Mercedes, Man, Renault  marka şasilere otobüs karoseri üreten marka, deniz ve hava kuvvet komutanlıklarına personel taşınması için araç imal etmiştir.

Firma 1991 yılında Daf ve Volvo şasileri ile çift katlı otobüsler üretmiştir. Üretilen ticari araçlar, başta Arap ülkeleri olmak üzere bir çok ülkeye ihraç edilmiştir. 1996 yılında 9 ve 12 metre MAN ve Mercedes şasileri üzerine belediye tipi ticari araçlar üretilmiştir.1997 yılında ise firma Cobra adı ile kendi şehir içi aracını üreterek, ticari araç pazarına tam olarak giriş yapmıştır.

Güleryüz A.Ş. 2007 yılından beri Bursa serbest ticaret bölgesinde ticari araç üretimini sürdürmektedir. Birçok farklı marka ile ortaklık yaparak ticari araç üretimi yapan firma, tamamen yerli sermayeden oluşmakta ve 28 ülkeye ihracat yapmaktadır. Güleryüz Otomotiv, Almanya EVOBUS GmbH şirketiyle birlikte yürüttükleri proje ile 2010 yılından itibaren Mercedes-Benz bayileri için Mercedes şasili 9 mt. lüks otobüslerin üretimine başlamıştır. Bu üretim ile firma Daimler AG’in üst yapı partneri olmuştur.

Güleryüz Ticari Araç Modelleri

Güleryüz firması, turizm otobüsleri, şehir içi alçak taban otobüsler, çift katlı otobüs ve şehir içi solo otobüs olarak, dört farklı tipte ticari araç üretmektedir.

Firmanın en popüler ticari aracı Cobra GD 272 ve Cobra GD 160 olmuştur. Güleryüz firmasının 12 metre uzunluğundaki Cobra GD 272 ve 9 metre uzunluğundaki  Cobra GD 160 modellerindeki ticari araçları günümüzde de Bursa, Adana, İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde belediyeler,  toplu taşımada kullanılmak üzere bu ticari araçları tercih etmektedir.

Çift katlı ticari araçları ise, İtalya, Vatikan, Yunanistan, Romanya, Azerbaycan, Türkmenistan ve Avusturya ülkelerine ihraç edilmiştir. 2006 yılında piyasaya sunulan  turistik ve şehirler arası lüks araç segmentindeki  9 metre ve 11 metre uzunluğunda Cobra GL9 otobüsü; Yunanistan, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Avusturya ve Macaristan gibi Avrupa ülkelerine ve  Avusturya’ ya  ihraç edilmiştir.

Güleryüz İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Farklı markalara ait ticari araç ve hafif ticari araç ilanlarını bir araya getiren Tasit.com; Güleryüz  markasına ait ilanları da içerir. Markaya ait ticari araç modellerini ve fiyat bilgilerini edinebilir, farklı marka ticari araçlarla karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Tasit.com aracılığıyla ticari araç haberleri, ticari araç kampanyaları ve test sürüşleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.