Gaz Hakkında

GAZ ticari araçların geniş model yelpazesinde her amaca, ortama, doğa koşuluna uygun bir model bulunmaktadır.Hafif ticari araç pazarının yarıya yakını, orta hizmet araçlarında %58 ve ağır hizmet araçlarında %42lik bir dilim GAZ firmasına aittir.

GAZ Hafif Ticari Araçlar

Firmanın önemli modellerinden biri hafif ticari araçlardır. GAZ çeşitli amaçlara uygun hafif ticari araç sınıfına sahiptir. Panelvan, kamyonet ve minibüs modelleri hafif ticari araç yelpazesini oluşturmaktadır. GAZelle Businnes, GAZelle Next ve SOBOL firmanın hafif ticari araç modelleridir. GAZelle Rus firmasının hafif ticari araç sınıfında simge modelidir. Yüksek dayanıklılık ve sade yapısı farklı kullanım alanlarında modeli tercih edilir kılar.

GAZ Orta Hizmet Araçları

GAZ orta hizmet araçları, her hava ve yol durumuna uygun araçlardır. Bunun yanında şehir kullanımına da ayak uyduracak yapıya sahiptirler. Araçlar; şehir içi taşımacılık, kırsal kullanım, inşaat ve diğer hizmet işlerinde durmaksızın çalışmak için tasarlanmışlardır. GAZon Next, GAZ 3308 Sadko, GAZ 33086 Zemlyak ve GAZ 3309, Rus firmasının orta hizmet araçlarını oluşturan modelleridir.

GAZ Ağır Hizmet Araçları

GAZ ağır hizmet araçları fabrikası, Rusya’daki en büyük kamyon fabrikalarından biridir. Burada ağır hizmet aracı olarak hizmet veren iki model üretilir. Bunlar tüm tekerleklerden çekişe sahip çekiciler ve ağır hizmet kamyonlarıdır. Bu iki modelle kullanıcılar farklı taleplerinin karşılayabilir. GAZ ağır hizmet araçları konteyner, vinç, tanker, yakıt ikmal aracı, itfaiye, mobil onarım aracı ve orman, petrol, doğal gaz endüstrisi, maden arama ve belediye hizmetlerinde kullanılabilecek araçlardır. Yüksek yük kapasitesi, güvenilirlilik, kolay tamir edilebilir olması modellerin sahip olduğu önemli özelliklerdir.

Tüm tekerleklerden çekişli model 4 ile 10 ton arasında yük kapasitesine sahiptir. Farklı özellikli yollarda ve coğrafi özelliklerde kargo taşımacılığı ve çekici görevlerini yerine getirebilir. Damper gibi ek donanım ile pek çok değişik yapılandırmayla çalışabilir. Ağır hizmet kamyonları 10 ton üzeri yükleri taşıması için tasarlanır. Bu model çöp kamyonu ve ağır yük çekici olarak kullanılabilir.

Türkiye’de GAZ Hafif Ticari Araçlar

GAZ firması Rusya dışındaki ilk ve tek fabrikasıyla Türkiye’de üretim yapmaya başlamıştır. Sakarya’da bulunan fabrikada GAZ Hafif Ticari Araçlar Türkiye 2012 yılından beri uluslararası standartlarda üretim yapmakta, hem Rusya’ya hem de diğer ülkelere GAZ firmasının yayılmasını sağlamıştır. GAZ Hafif Ticari Araçlar Türkiye fabrikası şu anda yıllık 3600 araçlık üretim kapasitesine sahiptir. GAZelle Next model kamyonet üretimini üstlenen fabrika, çevre ülkelerin taleplerini karşılarken Türkiye için de istihdam, ekonomik katkı ve önemli otomotiv merkezi kazancı manasına gelmektedir.

GAZ Hafif Ticari Araçlar Türkiye kurulan fabrikanın dışında ülke içerisinde GAZ markasının satışıyla ticari araçları 2014’te ülke pazarına sokmuş ve insanlara farklı bir seçenek sunmuştur.

GAZ ticari araçları Tasit.com’da

Sıfır, ikinci el satış ve kiralama ilanlarını bulabileceğiniz Tasit.com’da GAZ ticari araçlarına ait her türlü ilana kolayca ulaşabilirsiniz.

Tasit.com sayesinde bulunduğunuz şehirdeki GAZ ikinci el araçlar dışında diğer markaların ikinci el araçlarına da ulaşabilirsiniz. Tasit.com’u takipte kalarak ticari araç haberleri ve bilgilerine erişebilir, farklı modellerin ticari araç test sürüşleri hakkında haber alabilirsiniz.