FAW Hakkında

1953 yılında kurulan Çin merkezli otobüs, kamyon, ticari araç ve binek otomobil üreticisi FAW Group Corporation, kısa adıyla FAW, geçtiğimiz yıllarda Türkiye pazarına giriş yapan bir markadır. Geçmişte Volkswagen, Mazda ve Toyota gibi sektörün dev isimleri ile ortak çalışmalar yürütün Çinli üreticinin Türkiye pazarına sürdüğü ticari araçları “mini ticari araç” olarak nitelemek mümkündür.

Çin’in En Köklü Üreticilerinden Biri

15 Temmuz 1953 yılında kurulan ve ilk aracı olan 4 tonluk kamyon modeli Jiefang’ı 1956 yılında satışa sunarak sektöre giren FAW, günümüzde her segmentte üretim yapan bir marka konumundadır. 1991 yılında Volkswagen, 2002 yılında Toyota, 2003 yılında ise Mazda ile ortak çalışmalar yürüten ve bu süreçlerden güçlü bir marka olarak çıkan Çinli üreticinin yıllık üretimi bir milyon aracı geçmektedir.

100 Binden Fazla Çalışan

2008 yılında dünyanın en büyük 500 şirketi listesine 385. sıradan giriş yapan ve bünyesinde 100 binden fazla çalışan bulunana FAW, hisselerinin tamamı kendisine ait 32, kontrol hisseleri kendisine ait 17 şirkete sahiptir. Üretim kapasitesi, çalıştırdığı eleman sayısı ve yıllık cirosu ile alanında dev bir firma olan üretici ayrıca Çin’in 4 ayrı bölgesinde faaliyetini sürdüren tek otomotiv grubu olarak öne çıkar.

FAW “Mini” Ticari Araçlar Türkiye’de Komsan Güvencesi İle

FAW’ın ürettiği hafif ticari araçlar, ülkemizde Komsan Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. güvencesi ile satışa sunulur. Komsan Kompresör Sanayi ve Ticaret AŞ ve Komsan Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım AŞ ile kardeş firma olan Komsan Otomotiv, 2008 yılında imzalanan anlaşma doğrultusunda, araçların hem satışı hem de satış sonrası hizmetlerini üstlenir.

FAW Hafif Ticari Araç Modelleri

Ülkemizde ilk kez Gaziantep Tarım Fuarı’nda görücüye çıkan ve büyük bir ilgi ile karşılanan FAW marka hafif ticari araçlar, her şeyden önce uygun fiyatları ile öne çıkar. Küçük ve orta boy ticari işletmelerin, KOBİ’lerin ve tarım ile uğraşan vatandaşların ihtiyaç duyabileceği küçük boyutlu ve ekonomik ticari araçları üretmeyi hedefleyen markanın Türkiye piyasasında ACTIS V70, Tek Kabin, Cift Kabin, Panel Van ve City Van olmak üzere beş farklı ticari araç modeli yer alır. Fiyat, kalite ve işlevsellik anlamında tüketicilere avantajlı modeller sunan FAW ülkemizde satışa sunduğu ticari araçlar uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir.

FAW İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Birbirinden farklı kullanım alanları ve özellikleri bulunan FAW ticari araçlar hakkında bilgi almak, fiyatları ve teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için ilanlara göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Ticari araç müşterileri için hazırlanan ticari araç haberleri, ikinci el ticari araç rehberleri, ticari araç test sürüşleri ve kampanya haberlerini kaçırmak istemiyorsanız, Tasit.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.