Daihatsu Hakkında

Daihatsu markasına ait olan ilk kompakt yük aracı Vesta 1958 yılında, ilk hafif ticari aracı Hijet 1960 yılında satışa sunulduktan sonra yine günümüzde halen kullanılmakta olan 2. Ikeda Fabrikası da faaliyetlerine başlamıştır.

Elektrikli hafif ticari araç

Elektrikli olma özelliğine sahip olan bir diğer hafif ticari aracı Hijet Van ve kompakt kamyoneti Delta 1970 yılında piyasadaki yerini almıştır. Düşük ağırlıkta olmasıyla dikkat çeken üç tekerlekli teslimat aracı EV DBC-1’in üretimi ve satışına da aynı dönemde başlanmıştır. Ardından endüstriyel makinalar konusunda yetkin bir fabrika olan Tada 1972 yılında faaliyete girmiştir. 1970’li yılların sonlarına doğru hafif ticari araç Hijet 55 Wide, kompakt araç Charade, kompakt dört çeker Taft Diesel da markanın ürün yelpazesi içindeki yerini almış, bunlardan Charade 1977 yılında yılın en iyi aracı seçilmiştir. 1980’li yıllarda hafif ticari araç Hijet Atre ve Hijet Lift Van, 1990’lı yıllarda ise, kompakt dört çeker Rocky, geniş araç Move Sloper ve kompakt araç Delta Wagon Van müşterileri ile buluşmuştur.

En çok tercih edilen minivan: Hijet

2000’li yıllardan günümüze ise, hafif ticari araç Hijet Cargo Hybrid, mini yolcu aracı Move Conte ve Mira Cocoa, kompakt araçlar Boon, Boon Luminas, COO gibi modeller piyasaya sürülmüştür.

1998 yılında bu yana Türkiye pazarında da kendine geniş bir yer bulan Daihatsu, toplamda 3 adet binek araç modeli ile varlığını sürdürmektedir. Bunlardan Türk alıcılar tarafından en çok tercih edilen modeli olan Hijet, 1992-1994 modelleri kamyonet olarak piyasaya dağıtılan, 1995-2000 modellerinde karoser ve şanzıman aksamı 5 ileri olarak değiştirilen minivan modelidir. Hijet; panel van, minibüs ve pick-up modellerine sahiptir.

Ticari araçlar hakkında her şey

Satılık ikinci el ticari araçlar konusunda tek bir tıkla güncel her şeye ulaşmanızı sağlayan Tasit.com’un zengin veri tabanı sayesinde merak ettiğiniz Daihatsu ikinci el ticari araçlar hakkında her türlü bilgiye modelini, yılını, şehrini ve fiyat aralığını seçerek ulaşabilir, seçenekler arasından ilgilendiğiniz modeller arasında bir karşılaştırma yapabilir, daha sonraki bir zamanda arama sonuçlarını yeniden kolayca görüntüleyebilmek üzere aramalarınızı kaydedebilirsiniz.

Otomotiv sektörüne ilişkin her türlü bilgi, ticari araç haberleri, ticari araç test sürüşleri, kampanyalar ve fuarlar hakkında aradığınız her şeyi Tasit.com’da bulabilirsiniz.