Daewoo Hakkında

Daewoo Industry Co., Ltd adıyla 1967 yılında kurulan ve 1972 yılında otomotiv alanında faaliyete geçen Güney Kore merkezli üretici Deawoo, asıl adını 1983 yılında almış ve bu tarihten itibaren başta Uzak Doğu piyasası olmak üzere dünyanın büyük bir bölümüne binek otomobil ve ticari araç ihracatı yapmıştır. 90’lı yılların ikinci yarısında içinde bulunduğu ekonomik krizi atlatamayan şirket, 1999 yılında iflas ettiğini açıklamış ve üretimine son vermiştir.

Farklı Yatırımcılarla Küllerinden Doğdu

1999 yılındaki iflasının ardından, Daewoo’nun binek otomobil üretimi yapan departmanı Daewoo Motor dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli GM (General Motors) tarafından satın alınmış ve şirketin adı GM Deawoo (GMD) olarak değiştirilmiştir. GMD günümüzde başta Uzak Doğu ve Amerika olmak üzere dünya çapında sıklıkla tercih edilen otomobil markalarından biridir.

Güney Kore merkezli üretici, 2002 yılında Daewoo Commercial Vehicle Co. Ltd. adıyla otomotiv sektörüne geri dönmüş ve ürettiği hafif ticari araçlar ile büyük beğeni toplamıştır. Büyük bir potansiyele sahip olduğu görülen şirket 2004 yılında Hindistan’ın en büyük binek otomobil ve ticari araç üreticisi Tata tarafından satın alınmıştır. Tata‘dan aldığı destekle hızla büyüyen Daewoo, günümüzde Güney Kore’nin en büyük ikinci ticari araç üreticisi konumunda bulunmaktadır. Şirket Uzak Doğu piyasası için ürettiği Tata Daewoo Novus ve Tata Daewoo Prima serisi kamyonları ile üretimine devam ediyor.

Daewoo İkinci El Ticari Araçlar Tasit.com’da

Tata Daewoo adıyla ürettiği ticari araçları ile dünya piyasasında önemli bir yeri olan şirket, yeni modelleri ile Türkiye piyasasına henüz giriş yapmış değil. Bugün ülke piyasasında Güney Kore merkezli üreticinin daha önceki dönemlerde üretip satışa sunduğu Daewoo Lubin standart van, Daewoo Damas panel van, Daewoo Labo kamyonet ve Daewoo Truck 1.9D çift kabin gibi modelleri ile yer alıyor. Sağlam, dayanıklı, konforlu ve ekonomik Deawoo ticari araçlar, yük ve eşya taşımak için uygun bir ticari araç arayışında olan tüketiciler için uygun bir seçenek. Birbirinden farklı özellikleri ve kullanım alanları bulunan Daewoo ikinci el ticari araçlar, Türkiye’nin lider ikinci el araç alım satım sitesi Tasit.com’da sizleri bekliyor.

İkinci El Ticari Araç Haberleri İçin Tasit.com

Türkiye piyasasında bulunan sıfır ve ikinci el ticari araçlar hakkında bilgi almak, fiyatları ve teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için ilanlara göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Ticari araç müşterileri için hazırlanan ticari araç haberleri, ikinci el ticari araç rehberleri, ticari araç test sürüşleri ve kampanya haberlerini kaçırmak istemiyorsanız, Tasit.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.