Çiftlik Damper Hakkında

Çiftlik Damper San.ve Tic. Ltd.Şti., kurulduğundan bu yana otomotiv sektöründe edindiği 42 yıllık tecrübesi ile, müşterilerinden gelen talepleri de göz önüne alarak ürün yelpazesini genişletmiştir. Çiftlik Damper’in üretimini yaptığı damper modellerinde aranan özellikler; fonksiyonellik, mukavemet ve tasarımdır. Firma AR-GE çalışmalarına ağırlık vererek, ürünlerini bu yönde geliştirmiştir.

Çiftlik Damper Modelleri

Damper, kamyonlarda ve yük taşıyan büyük araçlarda kasa kısmını kaldırırken, kamyonun ağırlığını da dengede tutmayı sağlayan mekanizmadır. Damperli kamyon denildiğinde akla ilk gelen, ağır yük taşıyan ticari araçlardır.

Damperli kamyonlar, Türkiye’de nakliye, inşaat ve yapı sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle kasa kısmının, ticari mal, eşya, kum, ağır inşaat malzemeleri gibi maddeleri taşımaya elverişli olmasından dolayı tercih edilirler.

Çiftlik Damper’in, BMC, Ford Transit, Hyundai, Isuzu, İveco, Mitsubishi, Man ve Mercedes Benz marka ticari araçlar için özel olarak ürettiği ahşap, saç, çelik ve boru tipi damper modelleri mevcuttur.

Çiftlik Damper’de Mercedes Benz ve BMC marka taş, kum ve hafriyat kamyonları için maksimum 20 m3. ve 28 m3. kapasiteli damper kasalar üretilir. Bu damperlerin hidrolik ve mekanik mekanizmaları 1 yıl firma garantisindedir. Ticari amaçla kullanılan BMC, Ford, Mercedes Benz, Isuzu ve İveco kamyon damperlerinin kapasiteleri ise, kullanım amacınıza göre 8 m3. ile 31 m3. arasında değişir. Yüksek kapasiteli damper kasalarda kullanılan hidrolik mekanizma 4 kademeli iken, düşük kapasiteli damperlerde 2 veya 3 kademelidir. Bu modellerde kullanılan kasa malzemesi ahşap veya saçtır.

Yine inşaat sektöründe sıklıkla kullanılan ve yüklemeyi kolaylaştıran boru tipi damper kasalar ve belediyeler için üretilmiş çöp kamyonu damper kasalar da Çiflik Damper’in ürün yelpazesi içinde mevcuttur.

Çiftlik Damperli Kamyonlar Tasit.com ‘da

Sahibinden veya galerilerden satışa sunulan Çiftlik Damper ikinci el ticari araçları, Türkiye’nin en büyük araç satış sitesi Tasit.com ‘da bulabilirsiniz. Tüm Türkiye’den ilanlara tasit.com ‘dan ulaşabileceğiniz gibi, dilerseniz satın almadan önce beğendiğiniz damperli kamyon ile test sürüşü de gerçekleştirebilirsiniz. Siteye üye olmanız halinde ticari araç haberleri, ticari araç tanıtımları ve ticari araç kampanyalarına ulaşabilir, başka ticari araçlarla istediğiniz markanın özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Türkiye çapında ikici el satılan tüm hafif ticari veya ticari araç markalarını tasit.com ‘da bulabilirsiniz.