Chevrolet Hakkında

Chevrolet’nin en bilinen ticari araç modelleri arasında G serisi gelir. G serisi 1964 senesinde Kuzey Amerika’da General Motors tarafından üretilmeye başlanmıştır. Üretimi durdurulmuş olan Ford Econoline Van ve Dodge Ram Van ile aynı sınıfta yarışmış bir araçtır. G serisinin ilk üretiminin duyurulması “Chevrolet Van” olarak 1961’de olmuştur. Son versiyonu ise Chevrolet Express’tir. Chevrolet’in G serisi 1960’ların sonunda Chevrolet Corvair’in yerini alarak üretimine; 1996’da onun da yerini alacak olan Chevrolet Express’in üretimi başlayana kadar devam etmiştir. İlk nesli 1964 – 1966 yılları arasında, ikinci nesli 1967 – 1970 yılları arasında, üçüncü nesli ise 1970 – 1996 yılları arasında üretilmiştir.

Chevrolet Hafif Ticari Araç Modelleri

Chevrolet’in hafif ticari araç modelleri arasında isminden en çok söz ettiren modellerden birisi de Chevrolet Lumina’dır. Araç, 1990 – 1996 yılları arasında üretilmiştir. General Motors’un Dodge Caravan ve Plymouth Voyager ile rekabet edebilmek için bir minivan üretme girişiminin bir sonucu olan Chevrolet Astro ve onun ikizi olan GMC Safari başarısız olunca, şirketin piyasaya sürdüğü bir araçtır. Piyasadaki beklentiler doğrultusunda uzay çağını yakalama iddiasında olan Lumina 96’dan sonra yerini halefi Chevrolet Venture’a bırakmıştır.

Chevrolet Panelvanının Son Hali Chevrolet Express

Chevrolet Express ve onun ikizi sayılabilecek GMC Savana, General Motors’un ürettiği en büyük panelvan olarak 96’dan sonra Venture’un ve Chevrolet Van’ın yerini almıştır. Böylece ABD’de panelvan pazarının %44.8’ine sahip olarak, rakibi Ford‘un hemen arkasında konumlanmıştır. 2003 yılından sonra , hızıyla ün yapmış Savana LS motorları ile donatılmış GMT800 hafif kamyonlar ve SUV benzeri araçlarıyla yeni nesil araçlarını piyasaya sürmüştür. Günümüzde hala üretimi devam eden Chevrolet Express Türkiye’de de tercih edilmeye devam etmektedir. Kendi sınıfındaki rakipleriyle ve diğer araçlarla karşılaştırıldıklarında istediği fiyatın karşısında beklenenin üzerinde performans sunan Express, ticari amaçlı taşıma işlemlerini yerine getirirken, görünümüyle kullanıcısına da prestij kazandırmayı amaçlamıştır. Ayrıca Chevrolet Express Cargo ve Chevrolet Express Passenger olarak kullanım şekline göre iki çeşidini de bulmak mümkündür.

İkinci El Chevrolet Ticari Araçlar

İkinci el Chevrolet ticari araçlar ve pek çok dünya markası aracın ikinci el ilanı için Tasit.com’u ziyaret edebilirsiniz. Farklı markaların araçlarını inceleyip karşılaştıracağınız sitemizde sadece ilanlara değil, ticari araç haberleri ve ticari araç test sürüşleri gibi otomobil dünyasına ait pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.