Avia Hakkında

Avia, ilk olarak B-534 savaş uçağını üreterek ticari hayatına başlamıştır. Özellikle I. ve II. Dünya Savaşı’nda kullanılması amacıyla çift kanatlı 4 makineli tüfeğe sahip avcı tipi uçaklar üreten firma, ilk uçuşunu 1933 yılında gerçekleştirmiş ve 445 adet ürettiği Avia B-534 uçaklarını 1978 yılına kadar hizmette tutmuştur. Uçak üretimi devam ederken 1946 yılında kamyon, kamyonet üretimine geçmiştir.

1967’ye gelindiğinde Avia A15, A20, A30 model kamyonları kullanıma başlanmış olup Avia Kamyon, 1983 yılında 19.000 adet satış yaparak bir rekora imza atmıştır. 1995 yılında Daewoo şirketinin bir parçası olan firma, günümüzde kamyon, minibüs, kamyonet, tır kamyon, panelvan, midibüs ve otobüs üretimine devam ediyor.

Avia Kamyon ve Kamyonetler

“Dost” model ismi ile hafif ticari araç piyasasında yer alan kamyonet 1,5 tonluk kapasiteye sahip. Avia’nın daha ağır işler için ürettiği D75, D100, D120, D7.5 kod numaralı modelleri kamyon sınıfında yer alıyor. Avia’nın, şehir içi ve yakın mesafede taşımacılık amacıyla ürettiği bu kamyonlarının kapasitesi 7,5 tondan başlayarak, 12 tona kadar yükseliyor. Tam havalı, ön-arka disk frene sahip kamyonlar performansın yanı sıra güvenliğe de önem veriyor. Yüksek manevra kabiliyeti, havalı koltuk, 6 ileri vites, klima sistemi gibi donanım özellikleri ile konfor da ön planda tutuluyor.

Uzun yol şoförleri için yataklı modeller de ihmal edilmeyip, tüm modellerde 3 yıl garanti süresi sunuluyor. Hafriyat kamyonu olarak sunulan U-Truck modeli her türlü zor şarta adapte olurken, çekici, damperli, oto taşıyıcı, karoser görevi yapacak kamyon modelleri de Avia ürünleri arasında yer alıyor.

Avia Minibüs ve Otobüsler

Avia sadece kamyon değil, 14 kişilik Stile ve 16 kişilik Bonito model minibüslerini de hafif ticari araç piyasasına sürüyor. Bu minibüsler okul servisinden, turist transfer aracına kadar birçok farklı amaçla kullanılabiliyor.

Avia otobüs modelleri arasında 44 kişilik Versa beyaz, gri ve siyah renk seçenekleri yer alıyor. Bu modeli 37 kişilik Solo, 46 kişilik Temposr ve 29 kişilik Metrocity tamamlıyor. Avia otobüs modellerinin bir çoğu şehir içi toplu taşıma amacıyla, belediye ve özel halk otobüsü olarak kullanılıyor. Şehirler arası yolcu taşımacılığında ise Integral Double Deck modeli 80 kişilik kapasitesi ile hizmet veriyor.

Avia İkinci El Ticari Araçlar ve Ticari Araç Haberleri Tasit.com’da Buluşuyor

Avia ikinci el ticari araçlar, Tasit.com üzerinde beğeninize sunuluyor. Satılık ikinci el Avia araçları arasında birçok model ve yaş aralığındaki minibüs, midibüs, otobüs, kamyon, kamyonet, çekici, dorse, römork, damper, karoser, tır, van, minivan ve panelvan yer buluyor. İkinci el satışı yapılan bu makineler için de farklı ticari araç kampanyaları söz konusu olup bunların tamamı ticari araç kampanyaları sayfasında yer alıyor.

Sektördeki en güncel ticari araç haberleri Tasit.com’da sizlerle buluşuyor. Avia ve diğer markalara ait tüm ikinci el ticari araçlara Tasit.com’dan ulaşabilir, ticari araç test sürüşleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ticari araç karşılaştırma sürecinizi çok daha sağlıklı bir şekilde yürütebilir