Akia Hakkında

İran merkezli otobüs üreticisi AKIA Hess, kısa adıyla AKIA, ülkemizde de faaliyet gösteren alanında uzman bir firmadır. Tebriz kentinde yer alan, 500 çalışanı ve 125,000 m2’lik alanı ile İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletinin en büyük sanayi komplekslerinden biri olan tesisinde üretimine devam eden toplu taşıma üreticisi AKIA, bu tesiste gerçekleştirdiği aylık 125, yıllık ise 1500 adet araç üretimi ile dikkat çekiyor. Ürün yelpazesinde 8 metre, 9 metre, 12 metre, 18 metre ve 25 metre, Dizel, CNG ve Hybrid otobüs modelleri bulunan şirket, son zamanlarda 18-25 metre uzunluğundaki toplu taşıma araçlarına ağırlık vermektedir.

Üretim 2013’ten Beri Türkiye’de Devam Ediyor

İran’ın en büyük ticari araç ve toplu taşıma araçları üreticisi konumundaki AKIA Hess, 2013 yılından beri Türkiye’nin en büyük sanayi kentlerinden biri olan Bursa’daki tesislerinde üretime devam ediyor. Bursa’nın Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve Ulaşım Motorlu Araçlar ile birlikte kurulan AKIA üretim tesisi, 28,000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 45,000 m2’lik bir alana sahip. Son derece modern ve çağdaş bir tesis olan ve 600 araçlık yıllık üretim kapasitesi ile son derece iddialı bir fabrika olan AKIA Bursa üretim merkezinde, AKIA’nın İran tesislerinde ürettiği tüm modeller Türkiye ve dünya standartlarına uyarlanarak üretiliyor.

AKIA’nın Bursa’da Ürettiği Otobüs Modelleri

2013 yılında üretime başlayan ve 2014 yılının Kasım ayında ilk araçların teslimatlarını yapan tesiste AKIA’nın önemli modellerinden Ultra LF12, Akia Ultra LF12 CNG, Akia Ultra L9, Akia Ultra LF9 modelleri ile üretimi yapılıyor. Markanın ürettiği Ultra LF serisinde yer alan LF9-LF11-LF12 modelleri, Euro 5 ve Euro 6 standartlarında ve Dizel, CNG ve Elektrikli seçenekleriyle üretmektiliyor. AKIA Hess, üretim sürecinde kendi tecrübesini Türk mühendisiği ve işçiliği ile birleştirerek otobüslerini piyasaya “Made In Turkey” damgası ile piyasaya sürüyor.

AKIA İkinci El  Ticari Araçlar Tasit.com’da

Ticari araç konusunda son derece iddialı bir marka olan AKIA’nın Türkiye’de üretilen ve satışa sunulan birbirinden farklı kullanım alanları ve özellikleri bulunan modelleri hakkında bilgi almak, fiyatları ve teknik özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için ilanlara göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz ilanları kaydederek, daha sonra yeniden görüntüleyebilirsiniz.

Ticari araç müşterileri için hazırlanan ticari araç haberleri, ikinci el ticari araç rehberleri, ticari araç test sürüşleri ve kampanya haberlerini kaçırmak istemiyorsanız, Tasit.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.