Ticari araç markaları listesi ve ticari araç üreticileri

Ticari araç markalarının kuruluş hikayeleri, zaman içindeki gelişimleri ve en beğenilen ticari araç modellerine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz. İkinci el ticari araçlarda piyasası en güçlü ticari araçları, ticari araç markalarının logolarına tıklayarak öğrenebilirsiniz. İster kamyon veya kamyonet, ister minibüs, panelvan veya pikap arıyor olun Tasit.com ticari araç markaları sayfalarında tüm ticari araç üreticilerinin öne çıkan modelleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Otobüs, minibüs, kamyonet ve tüm ticari araç modelleri

Tasit.com ticari araç markaları sayfalarında, ticari araç üretimi yapan araba markalarının en çok tercih edilen modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Volkswagen TransporterFiat Fiorino, Ford Transit, Mercedes Actros gibi popüler ticari araç modellerinin yanı sıra damper, pikap, çekici/tır, iş makinaları ev tarım makinaları gibi ticari araçların üreticileri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kamyon ve kamyonet deyince akla gelen ilk markalar genellikle Ford Otosan, BMC kamyon ve BMC kamyonet, Hino Kamyonet, Isuzu, DAF kamyon, Iveco Otoyol, MAN kamyon,Scania gibi markalar olur. Esasen Peugeot, Renault, Volkswagen gibi bazı araba markaları da kamyonet gibi ticari araçlar üretmektedir.

Otobüs markaları ve otobüs modelleri

Mercedes ve MAN otobüsler otobüs kategorisinde öne çıkan ticari araç markaları olmakla beraber, Mitsubishi Temsa, Otokar, Neoplan, Setra, Isuzu ve Iveco marka otobüsleri de bu sayfalarda inceleyebilirsiniz. Otobüs üreten ticari araç markaları hakkında tüm bilgilere ve ikinci el piyasası en hareketli otobüs marka ve modellerini inceleyebilirsiniz.

Mercedes Otobüs ve Mercedes Kamyon modelleri

Mercedes Benz O Serisi otobüsler, sağladıkları konforla genellikle şehir içi toplu taşımada belediye ve halk otobüsleri olarak, şehirlerarası ulaşımda da yolcu otobüsü olarak tercih edilmektedir. Mercedes Benz Türk, 1967’de İstanbul’da Otomarsan olarak otobüs üretimine ilk olarak O 302 modellerini üreterek başlamıştır. Mercedes O Serisi otobüs modelleri son dönemde Travego (O580), Tourismo (O350) gibi kendilerine özel isimler almışlardır. Mercedes kamyonlar Axor, Atego ve Actros serileriyle yük kamyonu, çöp kamyonu, iş makinası olmanın yanı sıra itfaiye aracı, ilk yardım aracı ve kurtarma aracı olarak kamu aracı ve yük taşıma ve çekici araç özellikleriyle de askeri araç olarak da hizmet vermektedirler.

İkinci el Çekici, Dorse, Traktör, Römork marka ve modelleri

Iveco, Mercedes, Renault, Scania, Volvo, DAF, Ford ve MAN gibi birçok ticari araç üreticisinin çekici olarak kullanılan ticari araçları bulunmaktadır. Römork ve yarı römorkları, bozuk veya hasar görmüş araçları çekmek ve taşımak için üretilmiş ve yük taşımayan ticari araçlar “Çekici” olarak adlandırılmaktadır. “Treyler” olarak da bilinen “Yarı Römork” veya “Dorse”, başka bir motorlu araç tarafından çekilen ve taşıyacağı yük tipine göre üretilen en az bir dingilli yük taşıma araçlarıdır. John Deere, Landini, Leyland gibi ticari araç markaları üzerinden sahibinden traktör ilanlarına da ulaşabilirsiniz.

Ticari araç kampanyaları ve Ticari Araç Test Sürüşleri

En yeni model ticari araçlar ve fiyatları, ticari araç kampanyaları, Premium ticari araçlar, ağır vasıtalar ve ticari araç servis kampanyaları hakkındaki ticari araç haberlerini de bu sayfalardan öğrenebilirsiniz. Mercedes sürücüsüz kamyon test sürüşü, Volkswagen Caddy 4 test sürüşü gibi ticari araç test sürüşü videolarından da ticari araçlarla ilgili daha geniş bilgi edinebilirsiniz.