Taşıt kredileri hakkında bilmeniz gereken 8 şey

Taşıt kredileri hakkında bilmeniz gereken şeyleri sizin için listeledik. Arzuladığınız otomobile kavuşmanız, size en uygun taşıt kredisi ile çok kolay.

Taşıt kredisi başvurusu yaparken, krediler hakkında bilmeniz gereken 8 şey, sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırıyor.

  1. Öncelikle ihtiyacınıza ve bütçenize uygun otomobile karar vererek işe başlayabilirsiniz. Sıfır km. araçlar ya da ikinci el otomobiller arasından, size en uygun otomobili seçebilirsiniz. Sıfır km. araçlar için taşıt kredisi faiz oranları düşük, ikinci el taşıt kredisi faiz oranları ise daha yüksek olabilir. İkinci el taşıt kredisi kullanacaksanız bu ayrıntıya dikkat edin.
  2. İkinci el otomobil kredisi almayı planlıyorsanız, aracın yaşı da oto kredisi kullanımında kriter teşkil etmektedir. Bankalar otomobilin yaşına göre farklı vade ve koşullarda araç kredisi kullandırabilir. Bu sebeple bütçenizi göz önünde bulundurmalı, ihtiyacınıza ve krediye en uygun aracı seçmelisiniz.
  3. Taşıt kredi başvuru işlemlerine başlamadan önce, banka faiz oranları konusunda bir araştırma yapmanız faydalı olabilir. Size en uygun taşıt kredisi şartları ve ödeme koşullarını böylelikle daha kolay seçebilirsiniz.
  4. Bankalar belirli dönemlerde taşıt kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Uygun koşullarda düşük faizli taşıt kredisi için, bu kampanyaları takip edebilirsiniz. Masraf indirimi, otomobilin tamamına kredi, en uygun taşıt kredisi gibi avantajları yakalayabilirsiniz. Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, TEB, İş Bankası taşıt kredisi veren ve taşıt kredisi kampanyası düzenleyen bankalardır. Banka kredileri arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz.
  5. Taşıt kredisi başvurusu planlarken, bankaların sunduğu imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Bankaların sitelerinde bulunan taşıt kredisi hesaplama aracı ile faiz oranını, planladığınız vadede ne kadar taksit tutarı ödeyeceğinizi, toplam geri ödeme tutarını ve taşıt kredisi dosya masrafı bilgilerini görebilirsiniz.
  6. Araç kredisi kullanmak isteyenler, bankalar tarafından risk değerlendirmesine tabi tutulur. Risk değerlendirmeniz kredi notu sorgulama yöntemiyle yapılır. Kredi notu yüksek olanların, otomobil kredisi almaları daha olasıdır.
  7. Araba kredisi alırken ihtiyacınıza ve bütçenize göre en uygun geri ödeme koşullarını, vadeyi ve taksit tutarlarını belirlemeyi unutmayın.
  8. Bankalar kasko konusunda da çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kaskoyu bankanız aracılığıyla yaptırırsanız, faiz indirimi gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 

Yeni eklenen ilanlar