Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Rehinli ikinci el otomobil için taşıt kredisi alınabilir mi?

Taşıt kredisi ile rehinli ikinci el otomobil satın almak için birkaç farklı yol vardır. Beğendiğiniz otomobile sahip olmak ve ikinci el otomobil için taşıt kredisi kullanmak isterseniz, başvuru sürecinde neler yapmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz.

Rehinli ikinci el otomobil için taşıt kredisi nasıl alınır?

Rehinli ikinci el otomobil için taşıt kredisi alırken öncelikle alacağınız ikinci el otomobil üzerindeki rehini kaldırmanız gerekir. Araç üzerindeki rehin, satıcının ya da alıcının araç üzerindeki borcu ödeyerek kapatmasıyla kaldırılır. İpotek bedeli ödendikten sonra iki taraf arasında karşılıklı anlaşma yapılır ve notere gidip sözleşme yaptırılır. Anlaşma sağlanıp borç ödendikten sonra, bankadan rehin kaldırma yazısı alınır ve ikinci el taşıt kredisi alabilmek için bankaya tekrar başvurulur.

İkinci el otomobil için taşıt kredisi nasıl çekilir?

Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, TEB, İş Bankası gibi birçok banka ikinci el otomobiller için taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Taşıt kredisi düzenli geliri olan ve istihbaratı olumlu olan kişilere verilir. Bazı bankalarda araç rehni, teminat olarak alınır. Bankaca gerekli görülmesi halinde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehni talep edilebilir. İkinci el taşıtlarda 8-18 yaş arası araçlar kredilendirilir ve bazı bankalarda kefil göstermek gerekir. Başvuru için gerekli olan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve gelir durumunu gösteren belgeleri hazırlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

İkinci el otomobil için taşıt kredisi hesaplama

İkinci el araç kredisi alırken, her bankanın farklı önerilerde bulunduğunu bilmeli ve size en uygun taşıt kredisini bulmak için araştırma yapmalısınız. İkinci el taşıt kredisi hesaplarken, bankaların kendi hesaplama araçlarını da kullanabilirsiniz. İkinci el taşıt kredisi alırken geri ödeme miktarınız ne kadar kredi kullanmak istediğinize, kaç taksit yapmak istediğinize ve bankanın uyguladığı faiz oranlarına göre değişkenlik gösterir. Taşıt kredisi başvurusu yaparken, bu değişkenleri bilmenizde fayda var.

İkinci el taşıt kredisi kampanyaları

Banka kredileri ve banka faiz oranları bankadan bankaya değişkenlik gösterir. Her bankanın taşıt kredisi kampanyaları farklıdır. Farklı bankalar, farklı miktarlarda taşıt kredisi dosya masrafı alırlar. Belirli dönemlerde farklı düzenlemeler sonucunda masraf indirimi yapılabilir. Bankanızla tamamına kredi anlaşması da yapabilirsiniz. Tabii tüm bu işlemleri yapmadan önce kredi notu sorgulama işlemi gerekir.

Yeni eklenen ilanlar