Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Öğrenciye taşıt kredisi çıkar mı?

”Öğrenciye taşıt kredisi çıkar mı?” sorusu, öğrencilerin internette kredi almak ile ilgili en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Öğrenciler Taşıt Kredisi Başvurusu Yapabilir Mi?

18 – 26 yaş arasındaki gençlerde araba sahibi olma isteği daha fazla olduğu için, gençlere destek amacı ile bazı bankalar, geliri yeterli olduğu tespit edilen öğrencilere taşıt kredisi verebiliyor. Taşıt kredisi hesaplamasında, öğrencilerin krediyi ödeme gücü olup olmadığına bakılıyor. Bankalar gelir belgesi olmayan öğrencilerin kredi başvurusunu genellikle reddedediyor. Fakat ihtiyaç kredisi adı altında öğrencilere kredi veren bankalar da bulunuyor. Bu bankalar da kredi verirken, birini kefil olarak göstermenizi talep ediyor.

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Verir?

Bankalar artık her bireyin kredi başvurusunu daha büyük bir titizlikle inceliyor ve gelirini yeterli bulmadığı kişilerin kredi başvurusunu reddediyor. Bankalara en çok sorulan sorulardan birisi de henüz yeterli gelire sahip olmadığı için “Öğrenciye taşıt kredisi çıkar mı? sorusu. Gelir belgesi olan ya da kefil gösteren öğrencilere bankalar, genellikle düşük faizli kredi veriyor.

Denizbank, Garanti Bankası ve Akbank gibi büyük bankalar, bazı durumlarda öğrencilere düşük faizli kredi veriyor. Bu bankaların şubelerinden ya da internet şubesinden kredi başvurusu yaptığınız zaman, bankalar size kısa süre içinde dönüş sağlıyor.

Daha önce bazı bankalarda ödeme problemi yaşadıysanız kredi notunuz düşük olabilir ve bu da kredi alma işleminizin reddedilmesine neden olabilir. Daha önce bir banka ile aktif olarak çalışmadıysanız kredi notunuz sıfır olacaktır. Kredi notunuz sıfır olduğu zaman yani havale, ödeme, fatura alma ve yatırma, eft, hesap kullanımı gibi işlemleri daha önce hiç yapmadığınız tespit edildiğinde, kredi başvurunuz iptal edilir.

Öğrencilerin Taşıt Kredisi Talebinin Reddedilme Nedenleri

Taşıt kredisine başvuran pek çok öğrencinin düzenli ve yeterli geliri olmadığı tespit edildiği için, bankalar öğrencilere kredi vermek istemiyor. Öğrencilerin bankalara yaptığı ikinci el taşıt kredisi başvurusu bile genellikle olumlu sonuçlanmıyor. Fakat öğrenciler, bankalar tarafından gelir belgesi olan birini kefil olarak gösterdiği ya da yeterli geliri olduğu tespit edildiği zaman, ihtiyaç kredisi ya da araç kredisi alabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar