Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ne kadar taşıt kredisi alabilirim?

Aracınızı yenilemek ya da kendinize sıfır bir otomobil almak istiyorsunuz ancak arzu ettiğiniz aracı satın almak için biriktirdiğiniz para yeterli gelmedi. Hayallerinizi ertelemeden önce uygun taşıt kredisi seçeneklerine göz atmadan kararınızı vermeyin.

Taşıt Kredisi Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürür

Aracınızı yenilemek için, çeşitli bankaların size sunduğu seçenekler arasından, bütçenize uygun alternatifleri belirleyerek en yakın şubeye başvurmanız yeterli olacaktır.

İnternette de bu konuda hizmet veren siteler üzerinden, düşük faizli taşıt kredisi sorgulaması yapabilir, taşıt kredisi kampanyası detaylarına ulaşabilir, banka faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca taşıt kredisi hesaplama araçlarından yararlanabilir, kredi notu sorgulayabilir ve online başvuruda bulunabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Avantajlı mıdır?

Genel olarak banka faiz oranları, araba kredisi kullanacaklar için daha düşük seviyede ve daha uzun vadede belirlenir. Üstelik kaskonun aynı bankadan yaptırılması halinde, birkaç puanlık faiz indirimi de kazanılabilir.

“Peki, ne kadar taşıt kredisi alabilirim?” Sorunuzun cevabı seçeceğiniz araca ve satın almayı düşündüğünüz döneme de bağlıdır. Kimi zaman araç firmaları sıfır km. araçlar için bayilerle özel anlaşmalar imzalayabilirler. Özellikle yılsonu hedeflerini tutturmaya çalışan bayiler bankalarla Yüzde 100 oranına kadar anlaşma yaparak araç bedelinin tamamına kredi temin edilebilmesini mümkün kılmaktadır. Ancak genel itibariyle oto kredileri araç bedelinin yüzde 60 ila 90’ı aralığında seyrettiğinden, bir miktar nakit paraya da ihtiyaç vardır.

Taşıt bankaca rehin alındığı için, rehin işlemlerinde ekstra masraflarla karşılaşabileceğinizden bu durumu en başından sorgulamakta fayda vardır.

Hem Sıfır Kilometre Araçlara Hem de İkinci El Otomobillere Taşıt Kredisi

İkinci el otomobiller için de taşıt kredisi kullanılabilir. Oldukça cazip teklifler ile aracınızı yenilemenize imkan tanıyan ikinci el otomobil kredisi, araç kasko bedelinin belli bir oranında hesaplanarak size alternatif sunar. Taşıt kredisi şartları, bankadan bankaya farklılık gösterdiğinden, iyi araştırmanız lehinize olacaktır.

Örneğin Akbank 2. el taşıt kredisi kullanırken kasko ve rehin zorunluluğunu kaldırırken, gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yapmaktadır. Eğer Denizbank’ı tercih edecekseniz kasko değerinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 70, aşan kısmı için ise yüzde 50 oranında kredi kullanabilirsiniz.

“Taşıt kredisi nasıl çekilir?” sorusuna ortalama olarak verilecek cevap gelirin belgelenmesi, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisinin ibrazı, fatura veya noter satış sözleşmesi ibrazı olarak özetlenebilir. Bankalar kredi talebiniz için kefil, ferdi sigorta, tapu aslı gibi farklı şartlar da öne sürebilirler. Taşıt kredisi dosya masrafı ortalama olarak aynı seviyede seyretse de sürpriz yaşamamak için, ödeyeceğiniz tutarı işin başında  hesaplatmayı ihmal etmeyin.

Yeni eklenen ilanlar