Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Motosiklet kredisi nasıl alınır? İkinci el motosiklet kredisi şartları nelerdir?

Taşıt kredisi deyince akla ilk olarak otomobiller gelse de, motosikletler için de kredi almanız mümkündür.

Motosikletler, özellikle yoğun trafik içinde zaman kaybetmek istemeyenler için, akla gelen ilk çözümlerin başında yer alıyor. Motosikletin bu özelliği onları günden güne daha yaygın olarak tercih edilen bir araç olma özelliğine ulaştırmış durumda. Bankalar da artık bu gelişmenin farkındalar ve taşıt kredisi seçeneklerine, motosiklet kredileri ve kampanyalarını da ekleyerek, motosiklet satın almak isteyenlere alternatif bir çözüm ortağı olmaya devam ediyorlar.

Motosiklet Kredisinde Genel Şartlar

İster sıfır, isterseniz ikinci el motosikletler için, bankalara taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Vade süresi her bankaya göre çeşitlilik göstermekle birlikte, 36 ay veya 48 aya kadar taksitle kredi alabilirsiniz. Başvuracağınız bankanın kredi özellikleri, alacağınız motosikletin sıfır ya da ikinci el olmasına göre değişkenlik gösterecektir. Almak istediğiniz motosikletin bedelinin tamamı için, kredi kullanamayacağınızı gerçeğini unutmamanız gerekir. Kampanyalar bankadan bankaya değişiklik gösterse de, çoğunlukla motosiklet fiyatına kredi vermemektedirler.

Hangi Banka Hangi Marka İle Anlaşmalı?

Genelde motosiklet markalarının anlaşmalı oldukları bankalar vardır. Örneğin Honda Türkiye Garanti Bankası, Akbank ve Koç Finans ile, Yamaha da Koç Finans ile anlaşmalıdır.

Finansbank; Honda, BMW, Suzuki, KTM, Kawasaki, Yamaha, Harley Davidson, Vespa, Ducati ve Polaris gibi markaların motosikletleri ile 48 aya kadar vade uygulamaktadır.

Yapı Kredi Bankası, alacağınız motosiklet sıfırsa 60 aya, ikinci el ise 48 aya kadar kredi yapmaktadır. Ancak ikinci el motosikletlerde bir yaşa kadar kredi imkanına sahiptir. Bu bankadan bir kerede 1000 TL ve üzerinde kredi alabilirsiniz. Sıfır kilometre motosikletlerde KDV + ÖTV dahil bir şekilde fiyatının tamamına kredi kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Garanti Bankası, TEB, İş Bankası gibi diğer bankalara da motosiklet kredisi için başvurabilirsiniz.

Hangi Belgeler Gerekli?

Motosiklet kredisi için başvururken hazırlamanız gereken evraklar ise şunlardır: Almak istediğiniz motosiklet sıfırsa proforma faturası, almak istediğiniz motosiklet ikinci else ruhsat fotokopisi, satış gerçekleşmiş ise, noter satış senedi, nüfus cüzdanı, yerleşim yeri belgesi ve gelir belgesi.

Yeni eklenen ilanlar