Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

LPG’li ikinci el araçlara taşıt kredisi alınabilir mi?

İkinci el taşıt kredisi kullanarak LPG’li bir otomobil satın almak istediğinizde, bankaların taşıt kredisi başvurusu şartlarını bilmenizde yarar var.

İkinci El Otomobil Kredisi Nedir?

İkinci el otomobil kredisi, bankaların ikinci el taşıt almak isteyenlere belli şartlar karşılığında sağlamış olduğu bir kredi çeşididir. İş Bankası, TEB, Garanti Bankası ve Denizbank gibi birçok banka, satın almak istediğiniz ikinci el taşıt fiyatının yüzde 70’ine varan düşük faizli ve uygun ödeme koşullu kredi seçenekleriyle, müşterilerine avantajlı taşıt kredisi kampanyaları yapmaktadır. Taşıt kredisi fırsatlarıyla dilediğiniz ikinci el otomobile, 48 aya varan vade sürelerinde kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

LPG’li Otomobil İçin Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

“Peki, LPG’li ikinci el araçlara taşıt kredisi alınabilir mi?” Kredi başvurusunda bulunurken alacağınız otomobilin LPG’li olmasında hiçbir mahsur veya kısıt bulunmamaktadır. Hatta bazı bankalar LPG’li taşıtların piyasada daha çok tercih edilmesinden dolayı cazip teklifler sunmaktadır. Ayrıca bankalar, anlaşmalı araba markalarına özel ve avantajlı kampanyalar da yapabilmektedir. Kısaca ikinci el taşıtın dizel, benzinli veya LPG’li olması arasında hiçbir fark yoktur ve bu konu bankaların üzerinde durduğu bir husus değildir.

Bankalar, taşıt kredisi başvurusu yapabilmeniz için ise bazı şartları yerine getirmenizi beklemektedir. Bankadan bankaya bu şartlar değişebilmektedir. Ancak genel olarak, ikinci el taşıt kredisi başvurularında birçok banka; kredi notunuz, yaşınız, gelir seviyeniz, sigortalılık süreniz ve mevcut borç durumunuza göre karar vermektedir. Bu aşamaları başarıyla tamamlayan müşterilerin almak istedikleri araçların yaşına bakılır. Çoğunlukla 5 yaşa kadar olan araçlarda kredi sağlanmasına rağmen, bazı bankalar bu süreyi 10 yıla kadar uzatmışlardır. Bunun yanı sıra satın alacağınız ikinci el LPG’li aracın yaşına göre de faiz oranları değişebilmektedir.

Başvuru Süresi Ne Kadar ve Süreç Nasıl İşliyor?

LPG’li ikinci el taşıt kredisi şartlarını sağlamanız halinde, sizin için en uygun banka şubesine giderek başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Bankalar, aynı gün içerisinde başvurunuzu onaylayabilmektedir. Fakat LPG’li ikinci el aracınızı ne zaman aldığınız çok önemlidir. İkinci el otomobilinizi aldıktan en geç bir ay içinde noter satış onayı belgesi veya araç faturası ile birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu süre bankadan bankaya göre de değişebilmektedir. O yüzden hızlı karar vermeniz ve bir an önce kredi başvurusunda bulunmanız lehinize olabilecektir. Ayrıca bilmeniz gereken önemli detaylardan bir tanesi de LPG’li taşıtların bazı risklerinden ötürü bankaların büyük çoğunluğunun kasko sigortası yapılmasını zorunlu tutmasıdır.

Yeni eklenen ilanlar