Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İkinci el taşıt kredisi için gereken evraklar nelerdir?

İkinci el araç kredisi için başvuru yaparken, bankalar tüketiciden satın alınacak araca ait belgelerin ibrazını talep ederler. Belgelerin teminini eksiksiz yapmak, kredi kullanırken problem yaşamamanız açısından önemlidir. Bankaların ikinci el taşıt kredisi için sunduğu şartlar ve istediği belgeler farklılık gösterebilir.

İkinci el taşıt kredisi başvurusunda marka ve model kısıtlaması yoktur. Ancak bankaların ikinci el taşıt kredisi verilecek araçlar için yaş sınırlamaları bulunur.

İkinci el taşıt kredisi için bankaların şartları nelerdir?

Birçok banka ikinci el taşıt kredisi kullandırıyor; ancak ikinci el otomobil kredi başvurusu için bankaların farklı şartları bulunuyor. Örneğin almak istediğiniz otomobilin yaşı kredi kullanımında etkin rol oynuyor. Ancak bu koşul bankalar arasında farklılık gösterebiliyor. Akbank ikinci el taşıt kredisi için kefilsiz maksimum 5 yaş sınırlaması getirirken, ING Bank’ta kefilsiz 8 yaş sınırlaması bulunuyor. Garanti Bankası’nda kefil ile 10 yaşa kadar ikinci el otomobil kredisi kullanılabiliyor.

Bankalar, ikinci el taşıt kredisinin, anlaşmalı oldukları firmalardan kullanılması durumunda çeşitli kolaylıklar sağlayabiliyor.

İkinci el taşıt kredisi için neler gereklidir?

“İkinci el taşıt kredisi için gereken evraklar nelerdir?” sorusunun cevabı her banka için farklılık gösterebiliyor. Satışı yapan kişiye ait son motorlu araç tescil ve trafik belgesi, araç ruhsatı gibi evrakların başvuru sırasında bankaya ibrazı gerekiyor. Bu nedenle ikinci el otomobil kredi başvurusu yaparken işleminizi şubeden gerçekleştirmelisiniz. İkinci el taşıt kredisi için gerekli evraklar bankalara göre farklılık gösterebilir. Ancak standart olarak istenebilecek olan belgeler şu şekildedir: Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi götürülmelidir. Son döneme ait su / elektrik / doğalgaz / telefon faturası veya ikametgah belgesi bulundurulmalıdır. Gelir durumunu gösteren belgeler, fatura veya noter satış sözleşmesi olmalıdır.

İkinci el taşıt kredisi kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

İkinci el taşıt kredisi kullanırken, kredi vade sürelerine ve ödeyeceğiniz tutarlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca kredi masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bankaların dönemsel kampanyalarını takip ederek masraf indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar verdikten sonra, bankanızın istediği evrakları eksiksiz şekilde ibraz etmelisiniz.

Yeni eklenen ilanlar