İkinci el taşıt kredisi her marka ve model araç için geçerli midir?

İkinci el araç kredisi için başvurmadan önce tüketicinin kafasını en çok karıştıran konu bankaların koşulları ve kısıtlamalarıdır. Bu konuları detaylıca araştırmak, tüketicilerin lehine olacaktır.

Günümüz koşullarında, ikinci el araç sahibi olmak isteyenler için birçok seçenek ve koşulda taşıt kredisi mevcut. Toplam ödeme miktarı ve süresini etkileyecek olan bütün koşullar göz önünde bulundurularak, size en uygun ikinci el otomobil kredisi ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

İkinci el taşıt kredisi başvurusunda marka ve model kısıtlaması yoktur. Ancak bankaların ikinci el taşıt kredisi verilecek araçlar için yaş sınırlamaları bulunur.

İkinci el taşıt kredisi her araç için kullanılabilir mi?

Mevcut koşullarda birçok banka ikinci el taşıt kredisi kullandırıyor. Ancak ikinci el otomobil kredi başvurusu için sağlanması gereken koşullar bulunuyor. Almak istediğiniz otomobilin yaşı, kredi kullanımında etkin rol oynuyor. Ancak bu koşul bankalar arasında farklılık gösterebiliyor. Akbank ikinci el taşıt kredisi için kefilsiz maksimum 5 yaş sınırlaması getirirken, ING Bank’ta kefilsiz 8 yaş sınırlaması bulunuyor. Garanti Bankası’nda kefil ile 10 yaşa kadar ikinci el otomobil kredisi kullanılabiliyor. Araç yaşı dışında marka ve model sınırlamaları bulunmuyor.

İkinci el taşıt kredisi kullanırken bankaların sağladığı ayrıcalıklar var mıdır?

Bankalar, kullanacağınız ikinci el taşıt kredisinde, anlaşmalı oldukları firmaları seçmeniz durumunda çeşitli kolaylıklar sağlayabiliyor. Kredinizi bu şekilde daha hızlı ve uygun koşullarda kullanabilirsiniz. İkinci el otomobil kredisi başvurusu yapmadan önce, farklı bankaların sunduğu imkanları araştırarak, faiz oranlarını, vade sürelerini, dosya masraflarını vs. öğrenebilir, size en uygun ikinci el krediyi bulabilirsiniz.

İkinci el otomobil kredisine başvururken gerekli belgeler nelerdir?

İkinci el taşıt alırken, satışı yapan kişiye ait son motorlu araç tescil ve trafik belgesi, araç ruhsatı gibi evrakların başvuru sırasında bankaya ibrazı gerekiyor. Bu nedenle ikinci el otomobil kredi başvurusu yaparken işleminizi online değil, şubeden gerçekleştirmelisiniz.

İkinci el taşıt kredisi kullanırken, kredi vade sürelerine ve ödeyeceğiniz tutarlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca kredi masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bankaların dönemsel kampanyalarını takip ederek masraf indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar