Tasit.com Yardım Hatti

0212 321 69 34

Ücretsiz İşyeri Üyesi OlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İkinci El Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Belli bir miktarda paranız var ancak ikinci el bir otomobil almaya yetmiyor. Bu durumda ilk yapmanız gereken bankaların size sağlamış olduğu ikinci el taşıt kredisini kullanmak olmalı. Ama önce “İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?” sorusunun cevabını bilmeniz gerekir.

İkinci el araç kredisi fırsatları

Birçok banka ikinci el otomobil kredisi kampanyaları yaparak müşterilerine farklı alternatifler sunar. İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Denizbank ve TEB gibi Türkiye’nin önde gelen bankaları, düşük faizli ve bütçenize uygun ödeme planlarıyla taşıt kredileri veriyor. Almak istediğiniz araç bedelinin yüzde 70’ine kadar kredi kullanabilir ve 48 ay yani dört yıllık vade seçenekleriyle hayalinizdeki arabaya anında sahip olabilirsiniz.

Başvuru yapmadan önce bazı konuları atlamayın

Kredi başvurusunda bulunmadan önce, dikkat etmeniz gereken bazı şeyler olabilir. Bunlardan en önemlisi, satın almak istediğiniz aracın kaç yaşında olduğudur. Bankaların büyük çoğunluğu 5 yıllık araçlara kredi verebilirken, bu durum bazı bankalarda 10 yıla kadar uzatılmıştır. Bu bakımdan alacağınız ikinci el araç tercihi de, son derece önemli bir detaydır. Ayrıca bankalar, ikinci el otomobilin yaşına göre de değişik faiz oranları uygulayabilmektedir. Sizin ve aracınızın durumuna göre en iyi bankayı belirlemek, kredi başvurusunda bulunmadan önce lehinize olacaktır.

2.el araç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Peki, ikinci el taşıt kredisi nasıl alınır? İlk olarak yapmanız gereken bazı evrakları hazırlamanızdır. Aşağıda yazılı olan evrakları hazırladıktan sonra bir banka şubesine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Gelir beyanı (maaş bordrosu vb.)
  • Nüfus cüzdanınız
  • Satın almak istediğiniz aracın ruhsat fotokopisi
  • Araç satın alınmış ise noter satış onayı (Arabayı satın aldıktan sonra çok zaman geçmemelidir. Bu süre bankadan bankaya değişmekle beraber genellikle en geç 15 gün içerisinde kredi için müracaat etmeniz gerekmektedir.)
  • Serbest meslek erbabı iseniz bağlı olduğunuz meslek kuruluşunuzdan üye olduğunuzu gösterir bir belge
  • En geç iki ay öncesine ait size kayıtlı telefon, doğalgaz, elektrik vb. faturalardan herhangi biri

Bu belgelerle başvurunuzu yaptıktan sonra banka bazı incelemeler yapar. Çok kısa bir süre içerisinde size olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlanacaktır. Aynı gün içerisinde bile sonuç alabilmeniz mümkündür. İkinci el otomobil kredisi için karar verilirken; sizin gelir seviyeniz, mevcut borç durumunuz, sigortalılık süreniz ve kredi notunuz dikkate alınır.

Yeni eklenen ilanlar