Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İhtiyaç kredisi ile ikinci el araç alınabilir mi?

İlk kez araç sahibi olacaklar veya var olan araçlarını yenilemek isteyenler, son dönemlerde birbirine yakın olan oranları ile dikkat çeken taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri arasında kararsız kalıyor.

Bankaların sundukları finansal hizmetler arasında en popüleri kuşkusuz ki kredi imkanı oluyor. Araba alacak olanlar üst limit ve farklı faiz oranlarına sahip olan iki kredi çeşidi ile karşı karşıya kalıyor. Araç alacak olanların aklına ilk olarak taşıt kredisi gelirken, buna alternatif olarak son dönemlerde öne çıkan ihtiyaç kredisi kullanarak da yeni bir araç sahibi olabilirsiniz.

İkinci Elde İhtiyaç Kredisi

“İhtiyaç kredisi ile ikinci el araç alınabilir mi?” sorusunun cevabı hiç şüphesiz evettir. Bankaların sunduğu önemli hizmetler arasında yer alan ihtiyaç kredisini kullanarak, araç sahibi olabilirsiniz. Taşıt kredisi ile arasında birkaç farklılık bulunan ihtiyaç kredisi, daha az masraflı olduğu için daha tercih edilebilir hale geliyor.

Taşıt Kredisi ve İhtiyaç Kredisi Arasındaki Fark Nedir?

Aracını taşıt kredisi kullanarak almak isteyenlerin öncelikle bir miktar peşin parası olması gerekiyor. Yeni getirilen taşıt kredisi düzenlemesi ile birlikte, alacağınız aracın bedelinin en az yüzde 30’u kadar peşin paranız olmadan kredi çekemiyorsunuz. Bu da demek oluyor ki 40.000 TL değerinde sıfır km. veya ikinci el bir araç sahibi olmak istiyorsanız, taşıt kredisi çekebilmek için en az 12.000 TL paranızın olması gerekiyor. Kalan 28.000 TL’lik kısmın tamamına kredi çekerek aracınıza sahip olabilirsiniz.

İhtiyaç kredisinde ise bu şekilde bir şart aranmıyor. Çekeceğiniz ihtiyaç kredisi tutarında bir araca sahip olabilirsiniz. Rehin ve kasko durumunun olmaması, ihtiyaç kredisinin tercih edilmesini sağlıyor. Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, TEB ve İş Bankası olmak üzere pek çok bankadan ihtiyaç kredisi kullanarak araç sahibi olabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi mi Daha Avantajlı, Taşıt Kredisi mi?

Araç sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettikleri sorulardan biri de ihtiyaç kredisinin mi, taşıt kredisinin mi daha avantajlı olduğudur. Bu sorunun cevabı ise oldukça nettir. İhtiyaç kredisi başvuru ve ödeme şartları konusunda taşıt kredisine göre daha avantajlıdır. Taşıt kredisi ile birlikte sizden belirli bir rakam teminat, kasko ve farklı prosedürleri yerine getirmeniz istenecek, bunlar ekstra masrafa neden olacaktır. Ancak ihtiyaç kredisine göz atıldığında bu masrafların hiçbirinin yer almaması, faiz oranları ve ödeme koşullarının taşıt kredisi ile hemen hemen aynı olması, araç alacakları bu kredi tipine yönlendirebilir.

Yeni eklenen ilanlar