Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

En Doğru Araba Kredisi Nasıl Seçilir?

Araba kredisi, sıfır kilometre ya da ikinci el araç almak isteyenler tarafından kullanılabilir. Yeni bir araç almak ya da aracını değiştirmek isteyenler, bankaların sunduğu taşıt kredisinden yararlanabileceği gibi, araç almak için ihtiyaç kredisi de kullanabilirler.

Araba kredisi için banka seçerken, birden fazla kıstası göz önünde bulundurmalısınız. Halihazırda çalıştığınız banka ya da maaşlı çalışan iseniz maaşınızın yattığı banka ile çalışmak, size kolaylık sağlayabilir. Ancak çalıştığınız bankaların taşıt kredisi koşulları avantajlı değilse, diğer bankaları da değerlendirmeniz önemlidir.
Düşük faizli taşıt kredisi sunan, dosya masrafı almayan ve ödeme koşulları esnek bankayı seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Birçok bankayı değerlendirmeniz, en doğru taşıt kredisi için size yol gösterecektir.

Araba kredisi alırken, ödeme planınıza dikkat etmeniz şarttır. Vade seçeneğini uzatmanız, yüksek faiz ödemenize yol açacağı gibi, vadeyi azaltmanız ödemelerde zorluklara neden olabilir. Bu nedenle, gelir durumunuzla birlikte, ödeme planınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

En Doğru Araba Kredisi Nasıl Seçilir?

Taşıt kredisi için, faiz oranları nispeten daha düşük olan ve masraf ücreti almayan bankaları tercih edebilirsiniz. Ancak bu kıstaslar, yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Bilhassa yılın son aylarında, bankalar dosya masraflarını azaltmakta ya da kaldırmaktadır. Dolayısıyla acil ihtiyacınız yoksa, doğru zamanı bekleyebilirsiniz.

Araba Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası araba kredisi konusunda, düşük faiz seçenekleri sunan bankalardan biri. Ancak dosya masrafı genellikle krediye ekleniyor. Garanti Bankası’ndan araba kredisi alırken, vade seçeneklerine dikkat etmeniz ve doğru bir değerlendirme yapmanız da önemli. Banka, genellikle araba kredisi almak isteyenlerden kefil istemiyor. İş Bankası ile çalışmıyorsanız, bu bankadan taşıt kredisi almanız zorlaşabilir. İş Bankası, araba kredisi dosya masrafları için nispeten düşük ücret alabiliyor. Araba kredisi kampanyası düzenlediği dönemlerde ise dosya masrafını tamamen kaldırabiliyor. En fazla araba kredisi veren bankalardan biri olan Akbank da, yılın bazı dönemlerinde dosya masraflarını kaldırabiliyor. Bunun yanı sıra, Denizbank da, hızlı ve kolay şekilde araba kredisi veren bankalar arasında yer alıyor.

Kredi notu sorgulamadan, kefilsiz araba kredisi almak istiyorsanız, alacağınız aracın özelliklerine dikkat etmelisiniz. Kredi notunuz düşükse ve kefil göstermeyecekseniz, ikinci el araba kredisi almanız zorlaşabiliyor. Düşük faizli araba kredisi almak için, alacağınız aracın hangi kıstasları karşıladığına dikkat etmeli ve bankaların ödeme planları ile faiz oranlarını dikkatli bir şekilde gözden geçirmelisiniz.

Yeni eklenen ilanlar