Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Bankalar kaç yaşa kadar taşıt kredisi veriyor?

İkinci el taşıt kredisi almak isteyen tüketiciler için göz önünde bulundurulması gereken birçok koşul bulunuyor. Satın almak istedikleri araçların yaşı, kullanılacak kredide belirleyici bir rol üstleniyor. İkinci el araç almak isteyen tüketicilere bankalar pek çok seçenek sunmaktadır. İkinci el taşıt kredisi kullanmaya karar veren tüketiciler, bankaların koşullarını araştırmalı ve satın alacakları otomobil için en uygun koşullara bankaların seçeneklerini inceledikten sonra karar vermelidirler.

Bankaların İkinci El Taşıt Kredisi Kaç Yaşında Araçları Kapsıyor?

Mevcut koşullarda birçok banka ikinci el taşıt kredisi kullandırıyor. Ancak ikinci el otomobil kredi başvurusu için sağlanması gereken bazı koşullar bulunuyor. Almak istediğiniz otomobilin yaşı kredi kullanımında etkin rol oynuyor. Ancak bu koşul bankalar arasında farklılık gösterebiliyor. Akbank ikinci el taşıt kredisi için kefilsiz maksimum 5 yaş sınırlaması getirirken, Ing Bank’da kefilsiz 8 yaş sınırlaması bulunuyor. Garanti Bankası’nda kefil ile 10 yaşa kadar ikinci el otomobil kredisi kullanılabiliyor. Araç yaşı dışında marka ve model sınırlamaları bulunmuyor.

Bankaların İkinci El Taşıt Kredisi Alırken Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Bankalar, satın alacağınız ikinci el otomobil için ikinci el taşıt kredisinin, anlaşmalı oldukları firmalardan kullanılması durumunda, çeşitli kolaylıklar sağlayabiliyor. Kredinizi bu şekilde daha hızlı ve uygun koşullarda kullanabilirsiniz. İkinci el otomobil kredisi başvurusunda bulunmadan önce, farklı bankaların sunduğu imkanları araştırmalısınız. Satın almak istediğiniz otomobilin yaşını da göz önünde bulundurarak size en uygun otomobil kredisini seçmelisiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Başvurusu Yapmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci el taşıt kredisi kullanırken, kredi vade sürelerine ve ödeyeceğiniz aylık ve toplam tutarlara dikkat etmelisiniz. Ayrıca kredi masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bankaların dönemsel kampanyalarını takip ederek masraf indirimlerinden faydalanabilirsiniz. İkinci el araç kredisi kullanmadan önce, satın alacağınız otomobilin yaşına göre kefil gerektiren veya gerektirmeyen kredi seçeneklerini inceleyip, ödeme koşullarınıza en uygun ikinci el taşıt kredisini bulabilirsiniz. Böylece bütçenizi sarsmadan araba sahibi olabilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar