Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Araç sahibi olmak isteyip nakit sıkıntısı çekenlere verilen kredi türlerine taşıt kredisi denir. Taşıt kredisi için belirlenen şartlar, bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Sizler de bankaların araç kredi imkanlarını karşılaştırabilir, en hesaplı krediye sahip olabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu

“Araç kredisi nasıl alınır?” sorusu en fazla merak edilen sorulardan biridir. Nakit para sıkıntısı nedeniyle sahip olmak istediğiniz aracı alamıyorsanız, birçok bankaya kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankaların en düşük faiz oranları, en uzun vade süreleri, en az geri ödeme taksit miktarları, kefil durumları ve dosya masrafı ücretleri değişiklik gösterebilir. Bu nedenle size yakın olan isimler arasında kıyaslama yapabilir, seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Sahibi Olmak İçin Kredi Başvurusunda Bulunma

Birçok banka taşıt kredisi talepleri için farklı seçeneklere sahiptir. Örneğin Akbank, taşıt kredisi alırken koşullarını belirtmiştir. Bunlardan birkaçı; gelirin belgelenmesi, satın alınan aracın rehin konulması, kasko sigortası yapılmasıdır. Koşullar size uyuyorsa en yakın Akbank şubesine gidebilir, web sitesi üzerinden ya da anlaşmalı otomobil bayilerinde bulunan Anlaşmalı Kredi Online Sistemi üzerinden taşıt kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Aynı şekilde Garanti Bankası, araç kredisi alacaklara 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Sıfır kilometre taşıtlar için kefil aranmamakla beraber, şubeler gerekli gördükleri taktirde kefil talep etme hakkına sahiptir. İkinci el taşıtlarda ise 10 yaşa kadar araçlar kredilenmektedir.

Denizbank ise sizlere, taşıt krediniz için uygun vade ve oranlarla beraber sabit faizli, eşit veya esnek taksitli ödeme planları sunar. Geri ödeme günlerinizi de kredi kullanımından sonraki 45 güne kadar, tercihinize göre belirleme imkanı sağlar.

Çoğu bankanın kredi başvurusundaki ortak özelliği sıfır km. taşıt alımlarında, aracın değeri 50.000 TL’nin üzerinde ise 50.000 TL’ye kadar olan kısım için yüzde 70’ini; 50.000 TL’nin üzerindeki tutar için yüzde 50’sini kredi olarak kullanabiliyor olmanızdır.

Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Araç kredisi başvurusu için her banka farklı belgeler isteyebilir. Ancak temel olarak gerekli belgeler; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi fotokopisi, satın alınacak aracın ruhsatı, son yıllara ait vergi levhası, fatura veya noter satış sözleşmesidir.

Taşıt kredisi başvurularının sonuçlanma süresi, genellikle bankadan bankaya farklılık gösterse de, kredi yanıtını ortalama olarak başvurunuzu takiben 24 saat içinde alabilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar